PLT: Neustavljivi Shabanhaxhaj pahnil Domžale v še globljo krizo (VIDEO)

Nogomet 27. Sep 202322:09 > 22:09
Mura Shabanhaxhaj

Sredin spored 10. kroga Prve lige Telemach se je zaključil s tekmo v Domžalah, kjer pa je morala domača rumena družina priznati premoč Muri (0:2). Z golom in asistenco je zablestel Dardan Shabanhaxhaj. Do tega kroga zadnjeuvrščeni Aluminij je že prej na gostovanju pri vodilnem Celju pripravil veliko presenečenje in nogometaše iz knežjega mesta po zaslugi odličnega drugega polčasa ugnal s 3:1. Krog je s slavjem nad Bravom (2:0) odprla Rogaška ter se razveselila prve domače zmage v prvoligaški druščini. Derbi kroga bo sicer odigran v četrtek, ko se bosta v Stožicah pomerila drugouvrščeni Koper in mesto slabša Olimpija.

V tekmi dveh razočaranj dosedanjega dela sezone prvi polčas ni ponudil veliko akcije. Pravzaprav je bilo uvodnih 45 minut v domžalskem športnem parku prava mala uspavanka, kar pa je tik pred odmorom spremenil avstrijski napadalec Mure Dardan Shabanhaxhaj in po sijajni samostojni akciji s četrtim prvenstvenim golom vendarle poskrbel za spremembo izida na semaforju.

Domači so v drugi polčas vstopili odločneje in z željo po izenačenju, a je vnema rumenih trajala zelo malo časa. Črno-beli so posledično brez večjih težav ohranjali minimalno prednost, ki pa jo je v 70. minuti podvojil Matic Maruško. Večino dela je z odličnim preigravanjem znova opravil razpoloženi Shabanhaxhaj, nato pa žogo poslal do Maruško, ki je z razdalje neubranljivo zadel in postavil končni izid srečanja. Mura je tako vpisala drugo zaporedno zmago, na drugi strani so Domžalčani izgubile še tretjič v četrtih poskusih.

Aluminij z odličnim drugim polčasom šokiral Celje

Celje je v tekmo 10. kroga vstopilo dobro, ko je v 27. minuti kljub močno premešani postavi (kar sedem sprememb v primerjavi s prejšnjo tekmo) in neprepričljivi igri za minimalno vodstvo z enajstih metrov zadel Mario Kvesić, kar je bil tudi izid prvega polčasa. Domači so nadaljevali z anemično predstavo, šumarji pa so v drugem polčasu izkoristili vse njihove napake in prišli do treh točk. Najprej je v 67. minuti zadel Jagić, le štiri minute zatem pa je goste v vodstvo po napaki Marka Obradovića popeljal Žan Baskera. Piko na i prvem celjskemu porazu v sezoni, na drugi strani pa prvo zmago po petih tekmah Aluminija je v 88. minuti z enajstih metrov potrdil Jovanović. Celje kljub temu ostaja na prvem mestu lestvice, Aluminij pa je na predzadnjem mestu s sedmimi točkami ujel Radomlje.

Rogaška do prve domače zmage

Potem ko so Slatničani pred dvema krogoma v šestem poskusu vpisali prvo zmago med slovensko nogometno elito, so v osmi tekmi sezone prišli še do prve domače zmage. Tako so hitro pozabili na poraz minuli konec tedna, ko jih ne na njihovi zelenici strla Mura. Bravo so odpravili z 2:0 in bili večji del tekme boljši nasprotnik, zmaga pa bi lahko bila tudi višja, a so zapravili še nekaj lepih priložnosti. Gol za zmago je v 12. minuti po veliki napaki gostujoče obrambe dosegel Nejc Gradišar. Za mirno končnico je v 73 minuti svoj prvenec vpisal Toni Vinogradac.

Zadnja priložnost za Krznarja

Mariborčane v četrtek ob 17.30 uri čaka domača tekma proti neugodnim Radomljam. Vijoličasti so imeli, odkar mlinarji igrajo med elito, z ekipo rumeno-črnih vedno obilico težav. Zdi se, da je letošnja zasedba pod taktirko Oliverja Bogatinova še močnejša, kot lanska in predlanska različica Radomelj, zato bi utegnilo vse drugo, kot zmaga Maribora tudi zadnje srečanje, ki ga Damir Krznar vodi na klopi kluba izpod Kalvarije.

Derbi kroga v Stožicah

Najbolj težko pričakovano tekmo 10. kroga Prve Lige Telemach bo gostil stadion Stožice. Aktualni prvaki, tretjeuvrščena Olimpija, imajo na obisku letos zelo solidno zasedbo (drugouvrščenega) Kopra. Kanarčki so zadnjo prvenstveno tekmo izgubili sredi avgusta in od takrat dosegli tri zmage ter remi proti vodilnemu Celju.

Olimpija v tekmo vstopa z mislijo na konferenčno ligo, kjer jih prihodnji teden čaka prva domača tekma skupinskega dela evropskega tekmovanja v zgodovini kluba. V Celju bodo stiskali pesti za remi, s čimer bi lahko obema ekipama še dodatno pobegnili.