PLT: Tri minimalne zmage gostov, prednost Kopra kopni

Nogomet 23. Okt 202122:05 > 24. Okt 2021 9:51

Pestro nogometno dogajanje v Prvi ligi Telemach se nadaljuje s 14. krogom, ki sta ga v Ljubljani odprla Bravo in Domžale. Minimalne zmage (1:0) so se veselili gostje, odločil je Dejan Georgijević. V 93. minuti je Martin Kramarič zgrešil enajstmetrovko za izenačenje. Z enakim izidom se je končala tekma v Kidričevem, kjer so Celjani prišli do druge zaporedne zmage brez prejetega gola. Vajo so z gostujočo zmago z 0:1 ponovili še na tretji sobotni tekmi, ko je Almedin Ziljkić zadel za minimalno zmago Olimpije v Kopru. V nedeljo sta na sporedu preostali dve tekmi, Tabor Sežana gosti Maribor in Radomlje Muro.

V derbiju kroga sta se pomerila Koper in Olimpija, kar je bila prva tekma zmajev pod predsedstvom Adama Deliusa, ki je klub iz roka Milana Mandarića uradno prevzel minuli torek. Z igro svojih varovancev je lahko zadovoljen. Olimpija je povedla z evrogolom Almedina Ziljkića, ki je že v 18. minuti lepo zadel s približno 20 metrov.

Olimpija je po zmagi le še točko za vodilnim Koprom, ki je bil tokrat precej bled. Še največjo priložnost v drugem polčasu, ko so domači lovili izenačenje, je v 53. minuti zapravil prvi strelec lige Maks Barišić.

Mojstrovina Ziljkića za 0:1:

Sešlar še četrtič neporažen

Celjani so pod vodstvom Simona Sešlarja neporaženi ostali še na četrti tekmi. Po dveh remijih so rumeno-modri vpisali še dve zaporedni zmagi, obakrat so tekmeca ugnali z minimalnih 1:0.

Edini gol na tekmi v Kidričevem je padel pred koncem prvega polčasa. Po dolgi in visoki podaji Žana Zaletela za obrambo Aluminija, ki je povsem zaspala, je bil najhitrejši Ivan Božić in goste popeljal v vodstvo. V drugem polčasu je še najresneje od domačih zapretil Klemen Bolha, a se je z obrambo izkazal Florijan Raduha.

Gol Božića za zmago Celjanov:

Domžalčani s tremi točkami iz Šiške

Na prvi tekmi 14. kroga sta se v Spodnji Šiški udarila Bravo in Domžale. Ljubljančani so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec, imeli več priložnosti, a niso našli poti mimo vratarja Mulalića. Na drugi strani so Domžalčani pretili predvsem iz protinapadov, enega do teh so izkoristili tik pred odmorom, ko je krasno podajo Jakupovića z leve strani v zadetek z drsečim startom spremenil Dejan Georgijević. Ljubljančani v drugem delu niso zares pritisnili, a v 93. minuti so imeli po prekršku Kramariča enajstmetrovko za izenačenje. A je Martin Kramarič žogo poslal mimo vrat. Po petih tekmah brez zmage v Prvi ligi so tako nogometaši iz Domžal vendarle prišli do zmage, četrte v tej sezoni.

Edini gol v Šiški:

Vse prej kot izlet na sir in pršut

Dušan Kosić je moral v “svoji” Ljubljani prvič kot trener Tabora priznati premoč tekmecu. A Sežana je še enkrat več pod njegovim vodstvom dokazala, da gre za ekipo, ki ve kaj hoče, za ekipo, ki je lahko trn v peti vsakega nasprotnika. Morda je v zadnjih krogih zmanjkalo nekaj dodane vrednosti, ko je na Krasu v zadnjih letih dodajajo predvsem tuji nogometaši in če bodo Sežančani v nedeljo dodali še ta košček v mozaik, potem vijolice čaka zares težko delo.

Na zadnjih štirih tekmah je Maribor vselej premagal Kraševce. Gol razlika tega obdobja – 9:1.

Radovan Karanović iz tekme v tekmo dodaja argumente v prid tega, da se iz začasne rešitve prelevi v stalnega glavnega trenerja NK Maribor. A led, na katerem stoji strateg Mariborčanov, je relativno krhek. Čeprav je Karanović na štirih tekmah dvakrat zmagal in dvakrat remiziral, predstave vijoličastih navijačev ne navdajajo s pretiranim upanjem po boljših časih. Prejšnji konec tedna se je Maribor dobesedno mučil s skromnimi Radomljami, v ekipi pa vsi poudarjajo, da jim manjka predvsem sproščenosti in samozavesti, s katero bi prišli do tistega prave, zmagovalne mentalitete, ki je bila v nekem drugem obdobju tako značilna za klub iz štajerske prestolnice.

Dino Stančič je v tej sezoni dosegel 6 zadetkov. Vse v gosteh. Foto: Jure Banfi

Prijateljstvo na tribunah, boj za točke na igrišču

Enotna ocena slovenske nogometno javnosti je ta, da so Milnarji iz Radomelj prijetna poživitev slovenske prve lige. Tako tisti na igrišču, ki so s svojo borbenostjo in nepopustljivostjo v nogometni jeseni vse prej kot lahek zalogaj za nasprotnika, kot tisti na tribunah, ki tudi na gostovanjih številčno in glasno spodbujajo svoje ljubljence in so v zadnjem obdobju zasenčili tako Viole kot tudi Green Dragonse. A navkljub simpatičnosti so Radomlje povsem na dnu prvenstvene lestvice in nujno potrebujejo točke, predvsem v lovu na predzadnji Aluminij.

Mura je doslej dobila vse tri medsebojne tekme, s skupnim izidom 11:2.

Mura se po dobrem odporu francoskemu Rennesu v Konferenčni ligi vrača v realnost slovenskega nogometa. Ta je za Prekmurce vse prej kot prestižna, čeprav so Prekmurci sedem tekem zapored neporaženi v Prvi ligi Telemach, so še vedno sedem točk za vodilnim Koprom. Zmaga proti Radomljam je za varovance Anteja Šimundže obveza, zanimivo pa bo videti predvsem, v kolikšni meri bodo uspeli črno-beli “preklopiti” na precej drugačne zakonitosti slovenskega državnega prvenstva, kjer jih za razliko od evropskih tekem čaka manj kvaliteten, a zato toliko bolj trdoživ in obrambno naravnan tekmec. Tekmec, na katerem si lahko ob podcenjevalnem pristopu hitro polomiš zobe.

Edini cilj aktualnih prvakov proti zadnjeuvrščeni ekipi lige je zmaga. Foto: Jure Banfi