PLT: Celjani prekinili zmagoviti niz Brava

Nogomet 18. Okt 202121:10 > 21:14 2 komentarja
Celjani se veselijo nove zmage.

Bravo je prvič v letošnji sezoni izgubil na gostovanju. Zmaga v Celju bi pomenila peto zaporedno zmago, a načrte so jim prekrižali grofje, ki so slavili minimalno zmago (1:0). V nedeljo je novi-stari trener Olimpije Dino Skender zmaje popeljal do zmage (1:0) nad Taborom iz Sežane, Koper je s slavjem (3:2) v Domžalah potrdil vrh lestvice, že v soboto pa je Maribor ugnal Radomlje (1:0), Mura pa po preobratu Aluminij (3:2).

Nogometaši Celja v zadnjih štirih tekmah niso okusili slast zmage. Na drugi strani pa so nogometaši Brava iskali peto zaporedno zmago. Srečanje so bolje začeli grofje, ki so imeli priložnost že v prvih sekundah srečanja. Nato je v prvem polčasu prevladoval Bravo, ki pa terenske premoči ni uspel izkoristiti.

V drugem polčasu pa so Celjani prevzeli pobudo in po mnogih neuspešnih zaključkih prišli do vodstva v 81. minuti, ko je zadel Žan Zaletel. Gostujoči vratar Josipović je klonil prvič po 452 minutah.

Zadetek Zaletela za zmago Celjanov:

Zmagovita vrnitev Skenderja

Nogometaši Olimpije so proti neugodnemu Taboru prišli do novih treh točk. V igri niso blesteli, a za novega trenerja Dina Skenderja, ki je po devetih mesecih drugič sedel na vročo ljubljansko klop, je bil zagotovo bolj pomemben rezultat kot pa umetniški vtis. Zadovoljen je tudi tudi, da sta okrepitvi, ki ju je pripeljal s seboj, pokazali, da nanju lahko računa.

Goran Milović, ki je za Olimpijo že igral, je dobro opravil obrambne naloge, Madžar Marko Futacs pa je s prvencem v zelenem dresu odločal srečanje in zmaje popeljal do nove zmage.

Prvenec Marka Futacsa v dresu Olimpije:

Koper ostaja na vrhu, Barišič že pri številki 9

Na prvi nedeljski tekmi smo v razburljivi tekmi polno preobratov videli zmago Kopra (3:2), ki je tako potrdil vrh lestvice. Domžale so povedle v 13. minute, ko je v polno meril Janez Pišek. Sledil je preobrat Kopra. V razmaku petih minut je dvakrat v polno zadel prvi strelec lige Maks Barišič in postavil izid prvega polčasa. Tudi v drugem polčasu smo videli veliko drame.

Zadetke za zmago Kopra:

V 54. minuti je za izenačenje na 2:2 zadel Dejan Georgijević, a tudi to ni bilo dovolj za vsaj točko, saj je v 82. minuti kanarčke v novo vodstvo popeljal Bede Osuji. Domačim je hrbet obrnila tudi sreča, v 89. minuti je prečko zadel Georgijević in ostalo je pri zmagi gostov, ki tako ohranjajo status najboljše ekipe lige.

Smola Domžal:

Maribor se je mučil

Radovan Karanović, začasni trener vijoličastih, še na četrti tekmi na klopi Maribora ni izgubil, še drugič pa je zmagal. Mariborčani so bili v Ljudskem vrtu boljši nasprotnik, a v napadu niso bili učinkoviti, tako da so za zmago trepetali vse do konca tekme.

Gol Marka Alvirja:

Odločitev je padla v zaključku prvega polčasa, ko je po podaji Rudija Požega Vancaša zadel Marko Alvir in Mariborčanom prinesel prepotrebne točke, s katerimi so skočili na tretje mesto prvenstvene razpredelnice.

Omeniti velja, da se je na tekmi v Ljudskem vrtu do sojenja poslovil dolgoletni slovenski prvoligaški sodnik Roman Glažar.

Mura po preobratu do zmage

Mura, ki jo že v četrtek čaka nova tekma evropske Konferenčne lige (v Ljudskem vrtu bo gostila Rennes), je pred reprezentančnim premorom nanizala tri remije, tokrat pa prišla do zmage, čeprav ji še sredi drugega polčasa ni kazalo najbolje.

Mura je po treh tekmah dočakala prvenstveno zmago. FOTO: Jure Banfi.

Mura je že na začetku tekme sicer prišla do vodstva, ko je po nespretnem posredovanju komičen avtogol dosegel Nigerijec  Chinwendu Johan Nkame. V 29. minuti je srbski napadalec Aluminija Armin Djerlek izenačil na 1:1, v 59. minuti pa so gostje z golom Roka Kidriča prišli do vodstva.

Ko je že kazalo, da bo Muri spodrsnilo, pa je Jan Gorenc v 73. minuti najprej izenačil na 2:2, v 83. minuti pa je s strelom od daleč in golom poskrbel nemški nogometaš v vrstah Mure Samsondin Ouro.

Zmagoviti gol Samsondina Oura:

Prva liga Telemach, 13. krog:

Sobota, 16. oktober:
Mura
– Aluminij 3:2 (1:1)
Strelci: 1:0 Nkama 3./a.g., 1:1 Đerlek 29., 1:2 Kidrič 53., 2:2 Gorenc 74., 3:2 Ouro 83.

Maribor – Radomlje 1:0 (1:0)
Strelec: 1:0 Alvir 45.

Nedelja, 17. oktober:
Domžale – Koper 2:3 (1:2)
Strelci: 1:0 Pišek 12., 1:1 Barišič 25., 1:2 Barišič 30., 2:2 Georgijević 54., 2:3 Osuji 82.

Olimpija – Tabor Sežana 1:0 (0:0)
Strelec: 1:0 Futacs 53.