Ajdin Mulalić kodral živce Prekmurcem (VIDEO)

Nogomet 17. Mar 202415:14 0 komentarjev

Nogometaši Rogaške in Mure so se v 27. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

V napetem lovu na obstanek v Prvi ligi Telemach sta se Rogaška in Mura razšli brez zmagovalca.

Rogaška je šestič zapovrstjo ostala neporažena v vseh tekmovanjih, Mura pa je še tretjo tekmo zaporedoma brez zmage. Na lestvici so črno-beli (28 točk) obdržali sedmo, Rogaška (26) pa osmo mesto. Šeste Domžale (29) in zadnje Radomlje loči le pet točk. V prvem polčasu je bila bolj podjetna Mura, ki si je priigrala nekaj lepih priložnosti. V četrti minuti je po lepi podaji Sandija Nuhanovića v osrčje kazenskega prostora iz zahtevnega položaja zgrešil Julien Lamy.

Tudi domači so nato zaigrali bolje, a bili pred vrati Florijana Raduhe nenevarni. V 17. minuti je poskusil Oliver Kregar, a so mu strel iz ugodnega položaja gosti blokirali. Kasneje je prek vrat poskusil še Di Mateo Lovrić.

Čeprav je bilo pred obema vratarjema nekajkrat vroče, do zaključnih strelov ni prišlo, so pa ob koncu polčasa pretili gosti. Lamy je bil v 39. minuti podajalec, Aljaž Antolin pa je s petih metrov slabo zadel žogo in omogočil Ajdinu Mulaliću zanesljivo posredovanje.

Antolin je nato še enkrat poskusil v 41. minuti, a z druge, leve strani, ni bil natančen. Na začetku drugega dela pa je Trontelj z desne strani z volejem meril preveč po sredini, da bi ukanil Mulalića.

V 69. minuti je znova poskusil Antolin, a je z levico zgolj “podal” Mulaliću. Na drugi strani so v 79. minuti izvedli lepo akcijo domači, a je znova šepalo pri zaključku. Luka Kambič je namreč z levico zelo slabo zadel žogo.

Tudi do konca dvoboja se začetni izid ni več spremenil, obenem pa ni bilo niti prave nevarnosti za oba vratarja.

Rogaška bo v petek v 28. krogu gostila Bravo Kostel, Mura pa prav tako v petek odhaja na gostovanje k Domžalam.

NK Rogaška – NŠ Mura 0:0

Športni center Rogaška Slatina, sodniki: Vinčić, Černe, Horvat.

Rogaška: Lorber (od 1. Mulalić), Flis, Vujčić, Pirtovšek, Kambič, Lovrić, Kregar (od 63. Diaby), Thalisson, Korošec (od 90+8. Prenkpalaj), Kurež (od 63. Satchwell), Mijić.

Mura: Raduha, Kurtović, Proleta, Sadriu, Kous, Nuhanović, Tripi, Antolin (od 71. Cottrell), Lamy (od 78. Maroša), Čakš (od 71. Kiziridis), Trontelj (od 90+1. Kasalo).

Rumeni kartoni: Satchwell; Kurtović, Proleta.

TEKMA V ŽIVO

90+4. minuta: Rogaška je iztržila kot, iz katerega se ni izcimilo nič posebnega in ostalo je pri izidu z začetka srečanja.

48. minuta: Visokorasli Robert Čakš je z glavo podaljšal do Žana Trontlja, ta se je nemudoma odločil za ‘polvolej’, Mulalić pa je danes očitno v izjemni formi, saj je zelo močan strel kar ujel.

POLČAS

39. minuta: Daleč najlepša priložnost prvega polčasa. Leard Sadriu je poslal predložek na oddaljenejšo vratnico, kjer je ‘ofsajd’ zanki pobegnil Aljaž Antolin, prišel do neoviranega strela, Ajdin Mulalić pa je dokazal, zakaj si v Prvl Ligi Telemach zasluži priložnost kot prvi vratar svoje ekipe.

21. minuta: Priložnost tudi za Rogaško. Lovrič je lepo našel Thalisona, a Brazilec z levico ni bil natančen.

4. minuta: Priložnost za Muro. Po lepi podaji Sandija Nuhanovića je streljal Julien Lamy, a je žogo udaril prek vrat vratarja Ajdina Mulalića, ki je že v prvi minuti zamenjal 17-letnega vratarja Žana Lorberja.

Priložnost Lamyja:

Začetek tekme!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Nedeljsko dogajanje bosta v Rogaški Slatini odprli črno-beli zasedbi. Razigrana Rogaška, ki je med vsemi ekipami v ligi to pomlad osvojila največ točk, gosti Muro, ki jih je osvojila najmanj. Sobočani v luči tega, da se ne zapletejo v boj za obstanek, v Rogaški Slatini nikakor ne smejo izgubiti, kar pa še zdaleč ne bo enostavna naloga. Anton Žlogar, ki je med tednom dobil zaupnico navijačev, medtem še vedno čaka na svojo prvo trenersko zmago v prvi ligi.