PLT: Maribor z odlično predstavo pred večnim derbijem

Nogomet 8. Apr 202322:15 > 22:29 0 komentarjev

30. krog Prve lige se je začel z remijem med Taborom Sežano in Domžalami (1:1) ter nadaljeval z derbijem za obstanek med Radomljami in Gorico, ki so ga z 2:0 dobili mlinarji. Tretji in s s tem zadnji sobotni obračun so dobili nogometaši Maribora, ki so s 3:1 ugnali Koper. Nedelja tokrat zaradi praznika velike noči ni nogometna, dva obračuna bosta tako na sporedu v ponedeljek. Najprej bo na sporedu ljubljanski derbi na Žaku, kjer se je prva tekma letos končala s kar 6:1 za Bravo, nato še obračun med Muro in Celjem.

Tekma v Ljudskem vrtu sprva ni ponudila veliko akcije. V prvem polčasu so bili nekoliko podjetnejši nogometaši Maribora. Ko je že vse izgledalo, da se bo prvi polčas končal brez zadetkov, pa je akcijo v 43. minuti mojstrsko akcijo zaključil Marko Tolić, kar je bilo dovolj, da so vijoličasti na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Zadetek Tolića:

Tudi v drugem polčasu so imeli več od igre varovanci Damirja Krznarja. V 54. minuti je Marin Laušić zaključil akcijo in podvojil prednost vijoličastih. Piko na i novi zmagi je pristavil Ivan Brnić, ki je v 72. minuti zadel še tretjič. Častni zadetek so dosegli tudi Koprčani, ki so v 96. minuti srečanja prek sporne enajstmetrovke poskrbeli le za kozmetični popravek.

Mlinarji še naprej odlično

Radomljani nadaljujejo s sijajnimi v spomladanskem delu Prve lige Telemach. Tokrat so v domžalskem Športnem parku gostili Gorico in jo premagali z 2:0. Junak dvoboja je bil Sandi Nihanović, ki je dosegel oba zadetka. V vse prej kot zanimivem dvoboju je mrežo gostov z najstrožje kazni prvič zatresel v 35. minuti, še drugič pa je bil uspešen v 72. minuti in tako svoji ekipi zagotovil šesto zmago v prvenstvu.

Zadetek Sandija Nuhanovića za končnih 2:0:

Brecl z evrogolom Domžalam priboril točko

Nogometaši Tabora bodo tudi po 30. krogu Prve lige Telemach ostali prikovani na dnu prvenstvene razpredelnice. Že svoj 12. remi v letošnji sezoni so vpisali proti Domžalčanom, potem ko se je dvoboj na stadionu Rajko Štolfa končal z 1:1. V tekmo so sicer bolje vstopili Kraševci, ki so povedli v 17. minuti po zadetku Luke Šušnjare, tik pred iztekom atraktivnega prvega dela, ki je postregel s številnimi priložnostmi, pa je z evrogolom s približno 30 metrov izenačil Amadej Brecl. Čeprav sta si v drugem polčasu obe ekipi priigrali nekaj priložnosti za zadetek, do spremembe izida ni več prišlo.

Evrogol Amadeja Brecla:

Olimpija se vrača na kraj oktobrske katastrofe

Bravo po zmagi nad Gorico lažje diha, a v zadnjem krogu je bil od Ljubljančanov boljši Koper. Zdaj je prednost pred devetim mestom pet točk. Tokrat bodo poizkušali presenetiti velikega mestnega tekmeca, ki je z nogo in pol že osvojil državni naslov.

Olimpija za potrditev prvenstvene krone potrebuje še šest točk. Na zadnjih petih tekmah so varovanci Alberta Riere igrali po sistemu toplo-hladno. Dobili so tri od petih obračunov, dva pa izgubili. Lahko Bravaši ponovijo neverjetno oktobrsko predstavo, ko so na Žaku s kar 6:1 ugnali Zmaje?

Celje odhaja v Prekmurje

Tako Celjani kot Muraši niso v fantastični formi, obojni pa ostajajo vpeti v borbo za Evropo. Celje trenutno zaseda tretje mesto in ima šest točk naskoka pred Prekmurci, ki bi z zmago na Fazaneriji dodatno zapletli dogajanje v boju za tretje mesto.

Prizor s tekme jesenskega dela Prve Lige Telemach med Muro in Celjem; FOTO: Jure Banfi