PLT: Rezervist rešil Olimpijo v Kidričevem

Nogomet 8. Maj 202222:10 > 09. Maj 2022 0:20
Olimpija je v Kidričevem po hudem boju prišla do zmage.

Olimpija je danes v zadnji tekmi 34. kroga Prve lige Telemach v Kidričevem do zmage s 3:2 prišla z golom rezervista Nika Preleca v 93. minuti. Ljubljančani so tako ostali na tretjem mestu, na katerem jih je za tri ure prehitela Mura. Ta je danes v Fazaneriji s 3:1 odpravila Domžale.

Olimpija je bila po zmagi Mure na zgodnejši nedeljski tekmi pod pritiskom, ko je v prvem polčasu za Aluminij zadel njen nekdanji up Haris Kadrić pa še bolj. Čeprav so imeli Ljubljančani premoč in sprožili kar nekaj strelov proti vratom Kidričanov, niso mogli zadeti, potem pa do gola prišli v najboljšem možnem trenutku.

Tik pred odhodom na polčas je na 1:1 poravnal Hrvat Mario Kvesić. Že na začetku drugega dela igre so Ljubljančani prišli do preobrata in vodstva. V polno in za pomembne tri točke je zadel kapetan Olimpije Timi Max Elšnik.

V 86. minuti je na 2:2 poravnal branilec Aluminija Luka Petek. Ko se je že zdelo, da Olimpija v Kidričevem ne bo zmagala in bo tretje mesto prepustila Muri, pa je v 93. minuti po podaji rezervista Mustafe Nukića v polno meril še en rezervist, ki je na igrišče prišel nekaj minut pred tem, Nik Prelec in Ljubljančanom prinesel novo zmago.

Zmagoviti gol Olimpije:

Mura za nekaj ur prehitela Olimpijo

Mura se z Olimpijo poteguje za tretje mesto, ki v novi sezoni zagotovo prinaša Evropo (odvisno od razpleta finala pokala ga morda tudi četrto), v Fazaneriji pa je s 3:1 premagala Domžale in na lestvici za nekaj ur prehitela Ljubljančane.

Mojstrovina Amarja Beganovića:

Junak prvakov iz Murske Sobote je bil reprezentant Tomi Horvat, ki je najprej zabil gol za vodstvo z 1:0 v prvem polčasu, sredi drugega pa poskrbel za sijajno asistenco za strelca Mihaela Klepača, ki je v 68. minuti postavil odločil zmagovalca. Amar Beganović je potem z evrogolom v 93. minuti le potrdil domačo zmago.

Polom Maribora v Spodnji Šiški

Čeprav je marsikdo pričakoval, da bo Bravo varčeval moči za sredin finale pokala, se je nad do tega kroga vodilni Maribor, ki je pogrešal Roka Kronavetra, Martina Milca, Jana Repasa in Marcosa Tavaresa, spustil v neizprosen boj. Nagrada za pristop je prišla že v osmi minuti, ko je v polno meril veteran Andraž Kirm. Le pet minut kasneje je po posredovanju VAR sodnik David Šmajc dosodil igranje z roko Nemanje Mitrovića in enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Martin Kramarič.

VAR prvič:

Gostje, ki so prvi polčas odigrali zelo slabo, so tik pred koncem prvega dela po zadetki Đorđeta Ivanovića prišli do znižanja in si odprli vrata za morebitni preobrat v drugem polčasu, a od tega ni bilo nič, saj je že na začetku drugega polčasa spet posredoval VAR, spet so videli roko v kazenskem prostoru Maribora in Bravo je z drugo enajstmetrovko na tekmi postavil končni izid. Kazenski strel je uspešno izvedel Žan Trontelj.

VAR drugič:

Koper bo po porazu Maribora v zadnja dva kroga startal s prednostjo dveh točk. Kanarčki se bodo v zadnjih dveh krogih merili z Radomljami doma in Bravom v gosteh, vijolične pa čaka najprej domač obračun z odpisanim Aluminijem, nato pa sledi za konec še gostovanje na Fazaneriji.

Guzina ostaja strup za Celjane

Prva sobotna tekma v Domžalah je bila izenačena.  Priložnosti ni bilo na pretek, v prvem delu pa sta mreži ostali nedotaknjeni. Izjemno priložnost je zapravil predvsem Gedeon Guzina, ki je z dveh metrov od vrat Celja zadel le prečko, nato pa s škarjicami žogo poslal preko vrat.

Kar mu ni uspelo v prvem, mu je v drugem polčasu. Guzina je v 53. minuti poskrbel za vodstvo domačinov. V 63. minuti je znova dokazal, da je strup za obrambo Celjanov. Zadel je za 2:0 in po rdečem kartonu gostov praktično potrdil tri točke. Celjani so v 94. minuti prišli do častnega zadetka, a časa je zmanjkalo. Točke so ostale doma.

Drugi zadetek Guzine:

Kanarčki na Bonifiki prišli do želenega

Koper se je v petek mučil s Taborom. Vse ni šlo gladko, a na koncu se je izšlo po željah Obalčanov. V prvem polčasu nismo videli veliko dobrega nogometa, bližje golu so bili celo gostje, a so se Kanarčki rešili z izbijanjem žoge z golove črte.

V drugem polčasu je na sceno stopil Lamin Colley. Prvič je mrežo zatresel v 50. minuti, a so sodniki pravilno dosodili prepovedani položaj. Tudi v 66. minuti je stranski sodnik dvignil zastavico, ko je znova v polno meril Colley, a tokrat je posredoval VAR in spremenil odločitev z igrišča. Odpor Sežancev je bil zlomljen. Dokončno pet minut pozneje, ko je moral predčasno pod prho Kouao.