Pomemben korak Mure na poti do Evrope

Nogomet 8. Maj 202219:45 > 20:15 0 komentarjev
Damir Čontala se je tokrat moral znajti brez Luke Bobičanca. Foto: Jure Banfi

Nogometaši Mure so v 34. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale s 3:1 (1:0).

Mura ostaja v boju z Olimpijo za tretje mesto v državnem prvenstvu in vsaj do večernega nastopa Ljubljančanov so se črno-beli zavihteli na želeno, tretjo pozicijo. Branilci naslova prvaka so v domači Fazaneriji pred glasnimi tribunami ugnali Domžale, ki so si že zagotovile obstanek, prav visoko na lestvici pa ne morejo več.

V izredno odprtem obračunu v prvem delu ni manjkalo priložnosti na obeh straneh, Domžale so imele v prvem delu celo kanček več od igre, Mura pa je bila s hitrimi prenosi žog izrazito nevarnejši tekmec.

Prve so zagrozile Domžale, ko je že v 9. minuti po nevarnem protinapadu slabo streljal Marko Martinović, Enes Alić je bil nenatančen v 12. minuti. Dvakrat je bil nevaren Amel Jakupović ter ob izteku polčasa še Mitja Ilenić, ki je lepo prodrl po desni strani in po odbitem strelu dobro reagiral in poskusil še enkrat, a tudi tokrat je bil na mestu domači vratar Marko Zalokar. Zeni Husami je v prvem delu zadel tudi prečko, a ob tem napravil prekršek v napadu.

Nov gol Tomija Horvata

Pri Muri je v 11. minuti prvi resneje zagrozil Klemen Pucko, nato pa minuto kasneje izredno razpoloženi Luka Bobičanec. Žogo, ki jo je vratar Mulalić odbil, je nato poskusil v gol spraviti še Tian Cipot, gostujoča obramba pa je bila na mestu. Cipot je bil v 21. minuti nevaren z glavo, štiri minute kasneje pa domači kapetan Tomi Horvat.

Mura je povedla v 28. minuti, ko je po levi strani hitro prodrl Bobičanec, nevarno streljal z desetih metrov na levi strani, Ajdin Mulalić je žogo odbil, toda le do Horvata, ki je darilo sprejel z odprtima rokama in z levo nogo zabil v mrežo. Zadel je osmič v sezoni.

V drugem delu je za domače v 48. minuti prvi zagrozil Mirlind Daku, a se ni znašel v protinapadu, v isti minuti pa je bil na nasprotni strani s strelom s 30 metrov nevaren Jakupović. Mitja Klepač je zagrozil v 51. minuti, vendar meril preslabo. V 65. minuti je Jakupović že premagal Zalokarja po hitrem protinapadu, žogo pa mu je z golove črte zbil Gregor Balažic, ki se je hitro vrnil v obrambo.

Domžale izenačile, Mura ekspresno nazaj v vodstvo

Še v isti minuti so Domžale po grobi napaki domače obrambe izenačile. Sven Šoštarič Karič je z leve strani poslal predložek pred vrata Mure, a na žogo ni reagiral nihče, na drugi strani pa je sam do nje ob vratnici prišel Matej Podlogar in za izenačenje zadel prvič v sezoni.

Mura je za novo vodstvo potrebovala dve minuti, ko je Horvat z izjemno podajo zaposlil Klepača, ta pa je zaključil učinkovito. Na drugi strani je Nikola Jovičević iz dobrega položaja zadel zunanji del mreže. Daku je zatresel mrežo Domžal v 79. minuti, vendar je bil pred tem ob strelu Bobičanca v prepovedanem položaju, kar je razkril pregled posnetka.

V 90. minuti je imel izenačenje na nogi Gaber Dobrovoljc, odlično pa je reagiral Zalokar. Daku nato v sodnikovem podaljšku ni uspeli pospraviti mrežo mimo že izigrane domžalske obrambe, minuto kasneje je njegovo napako popravil Amar Beganović z evrogolom s kakšnih 20 metrov.

Mura – Domžale 3:1 (1:0)

Mestni stadion Fazanerija, gledalcev 1000, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.

Strelec: 1:0 Horvat (28.), 1:1 Podlogar (66.), 2:1 Klepač (68.), 3:1 (Bobičanec 93.).

Mura: Zalokar, Balažic, Bobičanec, T. Cipot (od 62. Beganović), Daku, Horvat, Karamarko (od 84. K. Cipot), Klepač (od 84. Šturm), Kous (od 71. Ouro), Maruško, Pucko.

Domžale: Mulalič, Alič (od 62. Podlogar), Dobrovoljc, Husmani (od 62. Jovičević), Ibričić, Ilenić, Jakupović, Šoštarič Karić, Klemenčić, Martinović (od 89. Vuk), Pišek (od 77. Repas).

Rumeni kartoni: Kous, Šturm; Podlogar, Martinović.

Spremljanje tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME!

Gol Amarja Beganovića:

GOOOL!!! Zdaj pa je Amar Beganović v 93. minuti s pravcatim evrogolom zadel za vodstvo Mure s 3:1 in postavil končni izid.

Gol Mihaela Klepača:

GOOOL!!! Nov gol v Fazaneriji, domžalsko izenačenje ni zdržalo dolgo. V 68. minuti je Mura spet prišla do vodstva. Po sijajni podaji Tomija Horvata je za vodstvo zadel Mihael Klepač.

Gol Mateja Podlogarja:

GOOOL!!! No, zdaj pa so gostje prišli do izenačenja. Po podaji Svena Šoštarića Karića z leve strani je v 66. minuti na drugi vratnici zadel izkušeni Matej Podlogar.

65. minuta: velika priložnost Domžal, spet je bil v akciji Arnel Jakupović, ki je že premagal vratarja Mure, potem pa se je s posredovanjem na golovi črti izkazal Gregor Balažic.

48. minuta: s strelom od daleč je poskusil Arnel Jakupović, toda vratar Mure se je izkazal z obrambo in preprečil evrogol.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

43. minuta: zdaj pa so imeli veliko priložnost za izenačenje gostje. Strel mladega bočnega branilca Domžal Mitje Ileniča je vratar Mure najprej obranil, po odbitem strelu pa je Ilenič streljal še enkrat, a mimo gola.

Gol Tomija Horvata:

GOOOL!!! Mura vodi! V 28. minuti je v kazenskem prostoru do strela prišel Luka Bobičanec. Vratar Domžal je njegov strel najprej ubranil, potem pa je do odbite žoge prišel Tomi Horvat in jo pospravil v nebranjeno mrežo.

22. minuta: spet je bila nevarna Mura. Po predložku Žige Kousa je z glavo streljal Tio Cipot, ki pa spet ni bil dovolj natančen.

13. minuta: zdaj pa je bilo vroče na drugi strani. Najprej je do strela z leve strani od daleč prišel Luka Bobičanec, z obrambo pa se je izkazal vratar Domžal Aldin Mulalić. Do odbite žoge je prišel Tio Cipot, ampak meril mimo vrat.

11. minuta: prvi so zapretili gostje. Do strela z roba kazenskega prostora je prišel Emir Alić in za las zgrešil cilj. Žoga je zletela mimo vrat.

ZAČETEK TEKME!

PRED TEKMO: V nedeljo nas čakata še dva obračuna. Za Muro na obračunu z Domžalami štejejo zgolj in samo tri točke. Z njimi bi Prekmurci še vedno sami odločali o svoji usodi in se v miru pripravljali na tekmo sezone, ki jo bodo prihodnji konec tedna odigrali v Stožicah. Damir Čontala bo moral zakrpati vrzel v obrambi, kjer bo manjkal kaznovani Jan Gorenc, sicer pa večjih težav s sestavo moštva nima. Zagotovo mladega stratega črno-belih veseli dejstvo, da je v zaključku sezone pravo formo našel Mihael Klepač, ki bo ob Luki Bobičancu in Mirlindu Dakuju znova osrednji adut napada Mure.

Od zadnjih sedmih medsebojnih obračunov teh dveh tekmecev se jih je kar pet končalo brez zmagovalca.

Domžalski nogomet v teh dneh doživlja nekako prehodno obdobje. Po pokopu pokalnih sanj rumeni družini ostaja le še boj za zgornji del prvenstvene lestvice, dve zaporedni zmagi pa sta poskrbeli za nekaj miru v slačilnici. Veliko se je namreč v zadnjih dneh špekuliralo o prihodnosti Dejana Djuranovića na klopi ravbarjev, a to je tema, ki bo bomo znova podrobneje raziskovali ob kakšni drugi priložnosti. Pozitiven impulz članski ekipi zagotovo daje uspeh mladincev, ki so v teh dneh znova postali slovenski državni prvaki.