PLT: Radomlje odščipnile točki Bravu, Domžale pa Mariboru (VIDEO)

Nogomet 27. Apr 202419:16 > 20:16 0 komentarjev

Uvodna tekma 33. krog Prve lige Telemach med Bravom in Radomljami se je končala brez zmagovalca (1:1). Sledil je obračun v Športnem parku, kjer se je dvoboj med Domžalami in Mariborom končal z identičnim izidom. Derbi kroga bo na sporedu v nedeljo, ko se bosta pomerila vodilno Celje in Olimpija.

Mariborčani so v zadnjih tednih v sijajni formi, a tega niso uspeli pokazati proti Domžalam. Čeprav so bili večji del tekme boljši tekmec, so se na koncu morali sprijazniti le s točko. Svojo premoč so sicer kronali v prvem polčasu, ko jih je v vodstvo popeljal nekdanji čam rumene družine Arnel Jakupović, v drugem pa je njihove nalete presekal zadetek Tilna Klemenčiča, ki je tudi postavil končni izid.

Mojstrovina Vokića za točko mlinarjev v Šiški

Uvodna tekma 33. kroga v Šiški med Bravom in Radomljami se je končala brez zmagovalca. Obračun so bolje začeli Ljubljančani, ki so po veliki napaki gostujočega vratarja povedli prek Martina Pečarja. A svoje vodstvo, do katerega so prišli v 11. minuti, niso uspeli ubraniti, saj je še pred odhodom na odmor z mojstrskim prostim strelom izenačil Dejan Vokić. V drugem polčasu so imeli Ljubljančani pobudo, a je ostalo pri izidu 1:1.

Lahko Olimpija pokvari celjsko zabavo?

Na stadionu Z’Dežele bo v nedeljo padel rekord. Še nikoli se namreč na tekmah Celja ni zbralo toliko navijačev, kot se jih bo na derbiju z Olimpijo, na katerem lahko grofje že potrdijo državni naslov. Kaj za to potrebujejo? Le točko, ki pa je nazadnje doma proti zmajem niso osvojili, ko je Rui Pedro z bele pike zadel za minimalno zmago Ljubljančanov. Ti kanijo tudi tokrat pokvariti celjsko zabavo in odločitev o državnem prvaku prestaviti na sam finiš sezone.

Pokal ovira v boju za obstanek?

Nogometaši Rogaške po zgodovinskem četrtkovem večeru in uvrstitvi v finale pokala nadaljujejo z bojem za obstanek v Prvi ligi Telemach. Slatinčane tokrat čaka dvoboj s Koprčani, ki že nekaj časa igrajo brez rezultatskega pritiska in se predvsem ozirajo v naslednjo sezono. Črno-beli sicer niso najbolj navdušeni nad urnikom tekem, a boj na dveh frontah ima svoje zahteve in izzive. Kako se bodo z njimi spopadli novinci v prvi ligi?

Eni razočarani, drugi nabrušeni

Murina sezona se je dokončno sesula kot hišica iz kart. Po izpadu v polfinalu pokala lahko že povlečemo črto pod tekmovalno obdobje Prekmurcev in ga označimo kot neuspešnega, zaključek sezone bo tako v Murski Soboti minil predvsem v luči načrtovanja prihodnosti, ki bo povezana tudi z novimi vlagatelji v prekmurskem nogometnem ponosu. Na drugi strani pa Aluminij še kako zanima sedanjost in zbiranje točk. Bodo Kidričani v boju za obstanek uspeli celo ugnati razočarane črno-bele?