PLT: Velika vrnitev Mure, Kronaveter junak Maribora

Nogomet 24. Okt 202118:55 > 19:17 3 komentarji
Mura se je vrnila po dveh golih zaostanka.

V nedeljo sta bili na sporedu še preostali dve tekmi 14. kroga Prve Lige Telemach. Maribor je pod vodstvom Radovana Karanovića ostal neporažen še na peti tekmi, vijoličasti so nadaljevali sobotni trend gostujočih zmag z 0:1, s tem izidom so se namreč končale vsi trije sobotni obračuni. Edini gol je z najstrožje kazni zabil Rok Kronaveter. Aktualni državni prvaki iz Murske Sobote so bili proti novincu v ligi, Radomljam, na pragu poraza, a sta v zaključku za točko zadela Mitja Lotrič in Amadej Maroša (2:2).

14. krog Prve lige Telemach je najboljše prihranil za konec. Po štirih zaporednih gostujočih zmagah z 0:1, sta Radomlje in Mura poskrbela za razburljivo predstavo, ki jo je v 87. minuti z golom za končnih 2:2 kronal Amadej Maroša. Pred njim je znižal Mitja Lotrič, ki je bil natančen z najstrožje kazni.

Gol Maroše za 2:2:

S tem so se branilci naslova izvlekli do točke po zaostanku za dva gola. Oba je za Radomlje dosegel Marko Božić, predvsem njegov drugi je bil prava paša za oči.

Mura je na lestvici po 14 krogih na petem mestu, za vodilnim Koprom zaostaja za šest točk. Radomlje ostajajo na dnu, točko za Aluminijem.

Evrogol Božića za 2:0:

Kronaveter za nadaljevanje niza Maribora

Rok Kronaveter je bil v 61. minuti junak zmage Maribora, ki je, odkar je na klop kot začasna rešitev prišel Radovan Karamarković, vpisal tri zmage in dva remija. Izkušeni Mariborčan je izjemno izvedel najstrožjo kazen, žogo poslal v zgornji kot gola, medtem ko je enajstmetrovko je s prekrškom nad Mudrinskim zakrivil Bongongui.

Tabor je pred koncem tekme se je zatresla tudi gostujoča mreža, a stranski sodnik je dvignil zastavico. Ndzengue je ušel gostujoči obrambi in zaposlil soigralca, ki je zatresel mrežo, a že prej se je oglasila piščalka. Sodeč po ponovljenih posnetkih je bilo zelo tesno, vprašanje, če je bil Ndzengue res v prepovedanem položaju.

Prekršek za enajstmetrovko in gol Kronavetra:

Ziljkić Oimpijo približal na točko

V derbiju kroga sta se pomerila Koper in Olimpija, kar je bila prva tekma zmajev pod predsedstvom Adama Deliusa, ki je klub iz roka Milana Mandarića uradno prevzel minuli torek. Z igro svojih varovancev je lahko zadovoljen. Olimpija je povedla z evrogolom Almedina Ziljkića, ki je že v 18. minuti lepo zadel s približno 20 metrov.

Olimpija je po zmagi le še točko za vodilnim Koprom, ki je bil tokrat precej bled. Še največjo priložnost v drugem polčasu, ko so domači lovili izenačenje, je v 53. minuti zapravil prvi strelec lige Maks Barišić.

Mojstrovina Ziljkića za 0:1:

Sešlar še četrtič neporažen

Celjani so pod vodstvom Simona Sešlarja neporaženi ostali še na četrti tekmi. Po dveh remijih so rumeno-modri vpisali še dve zaporedni zmagi, obakrat so tekmeca ugnali z minimalnih 1:0.

Edini gol na tekmi v Kidričevem je padel pred koncem prvega polčasa. Po dolgi in visoki podaji Žana Zaletela za obrambo Aluminija, ki je povsem zaspala, je bil najhitrejši Ivan Božić in goste popeljal v vodstvo. V drugem polčasu je še najresneje od domačih zapretil Klemen Bolha, a se je z obrambo izkazal Florijan Raduha.

Gol Božića za zmago Celjanov:

Domžalčani s tremi točkami iz Šiške

Na prvi tekmi 14. kroga sta se v Spodnji Šiški udarila Bravo in Domžale. Ljubljančani so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec, imeli več priložnosti, a niso našli poti mimo vratarja Mulalića. Na drugi strani so Domžalčani pretili predvsem iz protinapadov, enega do teh so izkoristili tik pred odmorom, ko je krasno podajo Jakupovića z leve strani v zadetek z drsečim startom spremenil Dejan Georgijević. Ljubljančani v drugem delu niso zares pritisnili, a v 93. minuti so imeli po prekršku Kramariča enajstmetrovko za izenačenje. A je Martin Kramarič žogo poslal mimo vrat. Po petih tekmah brez zmage v Prvi ligi so tako nogometaši iz Domžal vendarle prišli do zmage, četrte v tej sezoni.