PLT: Celjani v Kidričevem do dvomestne prednosti pred zasledovalci (VIDEO)

Nogomet 9. Dec 202316:30 > 17:02 1 komentar

Prva liga Telemach je vstopila v tretjo četrtino prvenstva. Devetnajsti krog sta odprla Aluminij in Celje. Grofje so slavili s 3:1 in prednost na vrhu prvenstvene razpredelnice povišali na 10 točk. V nedeljo bosta izjemno pomembno tekmo odigrala Koper in Olimpija, Maribor v ponedeljek gostuje pri Radomljah.

Tekmo v Kidričevem so bolje začeli domačini, ki so zatresli celo okvir gola. A neizkoriščeno priložnost so na drugi strani kaznovali Celjani, ki so v roku dveh minut zabili dvakrat. Najprej je bil uspešen Gregor Bajde v 32. minuti, v 34. je zadel še Damjan Vuklišević. V drugem polčasu je prednost povišal Mark Zabukovnik s fantastičnim strelom z razdalje.

Aluminij je tik pred koncem tekme uspel znižati rezultat na 3:1. Natančen je bil Tin Martić.

Celjani so na tretji tekmi proti Aluminiju v letošnji sezoni prvič zmagali. V prvem krogu se je tekma v Kidričevem končala z 2:2, v Celju pa so Šumarji slavili s 3:1.

Evropa ni realnost, lepo pa je o njej sanjati

Nogometaši Brava ostajajo najlepše presenečenje Prve lige Telemach in po 18. odigranih krogih le dve točki zaostajajo za četrtim Mariborom. Zdaj je pred Šiškarji tekma, na kateri imajo lepo priložnost, da se izboljšajo svojo zbirko točk, a po drugi strani ne gre spregledati dejstva, da so se v tej sezoni proti Rogaški enkrat že pošteno opekli. Gostje iz Rogaške Slatine bodo tokrat v Ljubljano prišli maksimalno motivirani, saj se zavedajo, da morajo v iskanju bolj mirne zime zbrati še nekaj točk in se čim bolj približati vsaj devetemu mestu lestvice, ki vodi v dodatne kvalifikacije.

Matej Poplatnik

Trenerjeva vrnitev “domov”

Tekma v Kopru bo za trenerja Olimpije Zorana Zeljkovića nekaj posebnega. Ljubljančan na klopi zmajev si je namreč ravno na Bonifiki ustvaril svoje trenersko ime, zdaj pa se bo prvič pomeril z ekipo, ki jo tako zelo dobro pozna. A tudi na klopi kanarčkov sedi trener, ki ima Olimpijo v malem prstu, ko je v slovenskem nogometu tvoj nasprotnik Safet Hadžić, potem veš, da prav veliko zadev prekaljenemu trenerskemu mačku ne boš mogel skriti. Obeta se izjemno zanimiv derbi vrha lestvice, na katerem pa bi ob morebitnem neodločenem rezultatu znova največ pridobili Celjani.

Kdo lahko začne pogledovati v zgornji dom?

Sobotni program bo sklenila tekma med Muro in Domžalami. Gre za dvoboj ekip, ki sta za zdaj razočarali svoje navijače, a lahko z morebitno zmago v neposrednem obračunu odgovorita na vprašanje, kdo se je sposoben priključiti boju za zgornji del prvenstvene lestvice, ko tudi Evropa nato ni več daleč. Ravbarji na prekmursko ravnico prihajajo v fantastični formi, saj so dobili štiri tekme v nizu.

Mura Domžale

Kako se bodo vijolice odzvale na bes svojega trenerja?

19. krog v Domžalah zaključujeta Radomlje in Maribor. Zalet mlinarjev se je v zadnjem obdobju popolnoma ustavil in po štirih zaporednih porazih so rumeno-črni znova blizu cone izpada. Na drugi strani vijolice zmage na večnem derbiju niso znale nadgraditi z zmago v Kopru, kar je dodobra razbesnelo trenerja Anteja Šimundžo, ki še vedno intenzivno selekcionira ekipo in razmišlja, kdo bi lahko bil del vijoličaste zasedbe tudi v prihodnje. Kakšne odgovore bo dobil tokrat?