PLT: Presenečenje v Kidričevem, Maribor pri Muri s praznimi naboji (VIDEO)

Nogomet 26. Nov 202319:20 > 19:33 0 komentarjev

V 3. krogu Prve lige Telemach, ki je bil na začetku prvenstva prestavljen zaradi katastrofalni avgustovskih poplav, je Olimpija z 2:0 v gosteh ugnala Radomlje. Za uvod so Domžalčani z 2:1 slavili v Rogaški Slatini, nedeljsko dogajanje pa je odprla tekma vodilnega Celja na gostovanju pri Bravu, ki so jo dobili grofje. Mura in Maribor sta v Murski Soboti streljala s praznimi naboji. Presenečenje je pripravil Aluminij, ki je s 3:2 ugnal Koper.

V Kidričevem so gledalci spremljali dobro tekmo. Povedel je Koper v 14. minuti prek Nika Omladiča. A domačini so se hitro pobrali. V 22. minuti je zadel Tin Matić, šest minut kasneje še njegov soimenjak Tin Martić in Aluminij je vodil.

Štajerci so v drugem polčasu, natančneje v 78. minuti, povišali prednost na 3:1, svoj prvenec v Prvi ligi Telemach je dosegel Rok Schaubach. Rezultat je znižal Matej Palčič, a premalo. Zmage so se veselili nogometaši Aluminija.

Ti so se zdaj zadnji Rogaški oddaljili na štiri točke. Koper je tretji, za vodilnimi Celjani zaostaja že za 9 točk.

Brez golov na Fazaneriji

Maribor je v Murski Soboti sicer zadel, a je bil gol Marka Kolarja razveljavljen zaradi prekrška Mariborčanov v gradnji akcije. V nadaljevanju sta imeli ekipi še nekaj priložnosti, a mreži sta obmirovali.

Najbližje zadetku so bili sicer v drugem polčasu nogometaši Mure. Po strelu z glavo Nikole Jovičevića se je z izjemno obrambo izkazal Ažbe Jug in Mariboru prinesel točko.

Celjani v Šiški domače pokrili s “Koutrom”

Prvo sobotno srečanje so na najboljši možen način odprli Celjani, ki se bližajo jesenskemu naslovu.

Že prvo pravo priložnost je v zadetek spremenil član državne izbrane vrste Žan Karničnik, ki je žogo sprejel na levi strani kazenskega prostora in z desnico natančno meril v malo mrežico. Kljub temu, da si je tudi Bravo ustvaril kar nekaj priložnosti, je v drugem polčasu do gola spet prišlo Celje.

Protinapad je v 75. minuti s prekrasnim zadetkom kronal Nino Kouter in postavil končni izid srečanja. Grofje tako na lestvici Olimpiji spet bežijo na pet točk prednosti.

Šiškarji naslednji vikend doma igrajo proti Muri, Celjane čaka domači duel s Koprčani.

Olimpija brez večjih težav

Ob Kamniški Bistrici smo spremljali tekmo polno priložnosti. V prvem polčasu so si jih več priigrali Radomljani, a niso uspeli ugnati izjemno razpoloženega Denisa Pintola. Po odmoru je igrala praktično le še ena ekipa – iz Ljubljane.

V osrčju vseh napadom zmajev je bil Nemanja Motika, ki je nizal nevarne akcije in v 63. minuti vendarle našel pot v mrežo po ogromni napaki domače obrambe. Val gostujočih napadov ni popuščal, kmalu je Rui Pedro povišal na 2:0 in dvoboj je bil praktično odločen.

Za malenkost manj miren zaključek je z neumnim prekrškom nad Darlylom Nlandujem poskrbel David Sualehe, ki si je upravičeno prislužil predčasno pot pod prho. Takšni starti na zelenici nimajo prostora. Tri točke so vendarle odšle v Ljubljano in vsaj do nedelje poskrbele, da zdaj Celjani bežijo le za dve točki.

Domžalčani slavili v Rogaški Slatini

Rumena družina se je z drugo zaporedno ligaško zmago navijačem vsaj malce odkupila za hiter izpad iz poklanega tekmovanja. V uvodni tekmi prestavljenega 3. kroga je bilo bolj vroče v drugem polčasu. Domžalčani so domačo obrambo ukanili v 56. minuti, ko je zadel Danijel Šturm. Sedem minut kasneje je strelec prvega zadetka še podal za vodstvo z 2:0, ko je v protinapadu v polno meril Jošt Pišek. Za nekaj upanja Rogaške je zadel Nejc Gradišar, a to naposled ni vplivalo na končen razplet.