Dva hitra zadetka dovolj slavje v Rogaški Slatini (VIDEO)

Nogomet 25. Nov 202315:33 0 komentarjev
Jošt Pišek FOTO: Jure Banfi.

Nogometaši Domžal so v prvi ligi Telemach v prvi tekmi 3. kroga, ki je bil prestavljen zaradi avgustovskih poplav v Sloveniji, premagali Rogaško z 2:1 (0:0).

Pred dvobojem so bili Domžalčani osmi s 14 točkami, zadnja Rogaška pa je tudi po današnjem srečanju ostala pri 11 ter prikovana na dno razpredelnice. Rumeni so prišli po pete prvenstvene zmage.

Domžalčani so bili v prvem polčasu boljši tekmec od novincev v ligi. A jim ob petih strelih na gol, od tega treh v okvir vrat, ni uspelo zadeti gola. Rogaški na drugi strani edinega poskusa strela v okvir vrat ni uspelo pretvoriti v zadetek.

Po desetih minutah drugega polčasa so sledile minute, v katerih je padla odločitev o zmagovalcu dvoboju začelja lestvice. V desetih minutah so padli trije zadetki. Naprej so z 2:0 povedli Domžalčani. Danijel Šturm je prvi načel mrežo Gašperja Tratnika po podaji Nicka Perca.

Šturm je nato še asistiral za gol Jošta Piška. Le dve minuti pozneje je Nejc Gradišar znižal izid, ko mu je lepo podal Oliver Kregar. V zaključku so imeli rahlo terensko premoč domači, vendar je izid ostal nespremenjen.

Potek srečanja v Rogaški Slatini:

KONEC TEKME! Domžalčani so se s tremi točkami pobegnili spodnjemu domu lestvice, Rogaška po po ničli ostaja na repu.

71. minuta: Zmeda v vrstah Domžal, a ostaja pri vodstvu Domžal. Žogo je naprej zgrešil Kregar, nato pa je žogo mimo domžalskih vrat poslal še Korošec.

65. minuta: GOOOL! Rogaška se vrača. Po hudi napaki Hodžiča je darilo gostov izkoristil Nejca Gradišar in znižal izid na 1:2! Ni še konec.

63. minuta: GOOOL! Domžalčani so podvojili prednost. V bliskovitem protinapadu je v polno meril Jošt Pišek.

55. minuta: GOOOL! Domžalčani vodijo! Po lepi akciji je Perc lepo podal do Danijela Šturma, ki je rumeno družino popeljal v vodstvo!

51. minuta: Velika priložnost za Rogaško! Domžalčani so pozabili na Roka Pirtovška, ki je bil sam kot duh, a njegov strel z glavo je bil za hitro pozabo. Vse skupaj je bilo videti veliko bolj nevarno, kot se je na koncu izkazalo.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

39. minuta: Po podaji s kota so Domžalčani skoraj povedli. Vodišek je zgrešil žogo, Hodžić in Bobarić pa sta po medsebojnem trku žogo srečo usmerila proti vratom Rogaške, a žoga ni zadela cilja, saj je bil na golovi črti priseben branilec Majcenić.

32. minuta: Nevarno pred vrati Rogaške. Po ostrem predložku je Krstovski zmedel vratarja Vodiška, ki se je moral resnično potruditi, da je na koncu žogo ukrotil in preprečil vodstvo rumene družine.

26. minuta: Nevarne so bile tudi Domžale. Nevaren predložek je z glavo izbijal Lampreht, a skoraj premagal svojega vratarja. Vodišek je bil na srečo pozoren in žogo poslal v kot.

15. minuta: Velika priložnost za domače nogometaše. Podal je Korošec, Gradišar pa je s škarjicami skušal premagati domžalskega vratarja, a povsem zgrešil žogo. Veliko sreče za Domžale.

Lepa priložnost za Rogaško:

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Zadnji del jeseni bosta v Rogaški Slatini odprla Rogaška in Domžale. V nasprotju s pričakovanji bo to dvoboj dna prvenstvene lestvice, blizu katerega so se nepričakovano znašli Domžalčani, ki so upe na ponovno uvrstitev v Evropo pred dnevi pokopali tudi s pokalnim porazom v Novi Gorici. Slatinčani so medtem v pokalu odigrali sila nenavadno tekmo v Ljubljani, epilog katere pa je bil njihov preboj v naslednji krog. Obe ekipi sicer v obračun vstopata na krilih zmage v zadnjem krogu pred odmorom, ko so črno-beli slavili proti Radomljam, ravbarji pa v Kopru. Rogaška, ki z enajstimi doseženimi goli v tej sezoni ostaja krepko najslabša napadalna ekipa lige, bi z morebitno zmago na lestvici ujela današnjega nasprotnika, Dušan Kosič pa bi posledično vnovič pošteno trepetal za svojo službo.