Po veliki evropski zmagi naprodaj celotno moštvo prve ekipe

Evropa 1. Jul 202315:29 0 komentarjev
Sevilla FC v RC Celta, La Liga, date 28. Football, Sanchez Pizjuan Stadium, Sevilla, Spain - 7 April 2023

Španski nogometni prvoligaš iz Seville je v poletnem prestopnem roku naprodaj ponudil vse člane prve ekipe kluba, je poročala španska Marca.

Na seznam za prodajo so ponudili celoten igralski kader, da bi se rešili finančnega dolga, ki znaša 90 milijonov evrov.

Zmagovalci evropske nogometne lige so se znašli v težkih časih, čeprav so potrdili vrnitev v ligo prvakov po osvojenem naslovu evropske nogometne lige.

Sevilla je po enajstmetrovkah premagala Romo pod vodstvom Portugalca Joseja Mourinha ter osvojila sedmi naslov v tem tekmovanju. Naslov prvaka evropske lige je za Andaluzijce pomenil samodejno uvrstitev v skupinski del lige prvakov.

Prvi vratar na radarju Arabcev

Toda vrnitev na prvo mesto v evropski nogometni ligi, gre sicer za po kakovosti drugi rang evropskega klubskega nogometa, naslednjo sezono očitno ni bilo dovolj za poplačilo neporavnanega dolga.

Moštvo Joseja Luisa Mendilibarja je minulo sezono končalo na 12. mestu v španski ligi.

Po poročanju Marce ima Sevilla 90 milijonov evrov dolgov. Zaradi tega se je klub odločil celotno prvo ekipo dati naprodaj, da bi čim prej rešili svoje finančne težave.

Sevilli po evropskem uspehu verjetno ne bo manjkalo snubcev, maroški vratar Yassine Bounou je bil že prej povezan s prestopom v Savdsko Arabijo, navaja Marca.