Ponudili Mbappeja, Haalanda in CR-ja, Zizou izbral Benzemaja

La liga 18. Mar 20219:00 0 komentarjev
Karim Benzema
Juan Carlos Rojas/picture-alliance/dpa/AP Images

Madridski Real je na pogon Karima Benzemaja brez večjih težav dobil povratno tekmo osmine finala Lige prvakov proti Atalanti s 3:1 in potrdil zmago iz Bergama z 1:0.

Karim Benzema je bil znova med najboljšimi nogometaši na igrišču. Frnacoz je v 34. minuti po podaji Luke Modrića zadel za vodstvo. Sergio Ramos je v 63. minuti zadel za 2:0, Luis Muriel je v 83. minuti dosegel častni zadetek za goste, medtem ko je Marco Asensio minuto kasneje dokončno odločil potnika med najboljših osem.

Zinedine Zidane se je po koncu tekme soočil tudi z vprašanjem, kdo bo naslednjo sezono Realova “devetka”. Na razpolago je imel Kyliana Mbappeja, Erlinga Haalanda in Cristiana Ronalda. “To bo Karim Benzema,” je bil kratek Francoz. Španski mediji sicer še naprej dnevno objavljajo “bombastične” novice in napovedujejo, da se bo Real okrepil vsaj z enim od zgoraj naštetih treh nogometašev.

Benzema je v letošnji sezoni na 31 tekmah dosegel 21 zadetkov in pet podaj.