Popović jo je zagodel Milaniču, Vrhovec debitiral

Nogomet 19. Jan 202217:35 > 17:59 0 komentarjev
Denis Popović je na Ciper s Kitajske prišel lani poleti. FOTO: Guliverimages.

Anorthosis se je z zmago s 3:1 uvrstil v četrtfinale in iz ciprskega pokala izločil Pafos slovenskega trenerja Darka Milaniča in branilca Kenana Bajrića. Za Anorthosis je gol zabil nekdanji slovenski reprezentant Denis Popović, ki se je izkazal tudi z asistenco, debi v njegovem dresu pa je dočakal donedavni nogometaš Maribora Blaž Vrhovec.

Pafos, ki mu gre pod vodstvom Darka Milaniča v zadnjem času odlično, izgubil ni že sedem tekem v nizu, je na današnji tekmi osmine finala ciprskega pokala ob polčasu vodil, v drugem delu igre pa doživel polom, prejel dva rdeča kartona, tri gole in doživel poraz z 1:3.

Preobrat Anorthosisa je z izenačujočim golom za 1:1 na začetku drugega polčasa začel nekdanji slovenski reprezentant Denis Popovič, zadel je v 51. minuti, do konca tekme pa so gostje zadeli še dvakrat in se zanesljivo uvrstili med najboljših osem moštev. Popović se je ob golu izkazal tudi z asistenco.

Nekdanji branilec Olimpije Kenan Bajrić je za Pafos odigral vso tekmo, medtem ko je šel Popović pri gostih z igrišča v 78. minuti. Namesto izkušenega slovenskega vezista je v igro vstopil prav Blaž Vrhovec, donedavni član Maribora, ki je na Ciper prestopil pred dnevi.