Poveljnik najboljše obrambe lige razkril razloge za uspeh

Nogomet 23. Nov 202110:10 > 10:13 1 komentar
Vanja Drkušić po golu za zmago v Kopru.

V minulem 17. krogu Prve lige Telemach je dolgo sušo končal Bravo, ki je kljub slabšim izidom v zadnjem obdobju ostal na visokem 3. mestu lestvice. Da je temu tako ima velike zasluge osrednji branilec Šiškarjev Vanja Drkušić, ki poveljuje daleč najboljši obrambi lige. V ponedeljek je gostoval v oddaji Pod prečko na Sportklubu in spregovoril o sezoni, svojih predstavah in morebitnem spogledovanju v tujino.

Dolga prvoligaška suša nogometašev iz Spodnje Šiške, ki so bili brez dvoma najprijetnejše presenečenje uvodne četrtine sezone, se je končala po dolgih 56 dneh. Toliko časa je namreč preteklo od zmage v 11. prvenstvenem krogu 26. septembra, ko so z 1:0 slavili v Kidričevem, do nedeljske na stadionu Rajko Štofla.

16. krog: Bravo – Maribor 0:2

“Sezono smo začeli zelo dobro, zadnje štiri, pet tekem smo imeli obdobje, ko nismo mogli zmagati. Pred tem so bile tekme, ko nismo igrali najboljše, pa prišli do zmage. Zelo smo veseli, da smo v Sežani, kjer je vedno težko gostovati, zabili dva gola, nismo ga prejeli,” je po sedmi ligaški zmagi sezone za Sportklub dejal kapetan Brava Vanja Drkušić.

Vklop Vanje Drkušića v oddajo Pod Prečko:

Najboljša obramba lige

Mitja Viler, ki je v ponedeljek gostoval v nogometni oddaji Pod Prečko, ga je označil tudi za enega najbolj podcenjenih igralcev lige.

“Pred sezono sem si zadal cilj, da naredim korak naprej. Prejšnja sezona je bila dobra, a bil sem v povprečju lige, letos sem želel izstopati in mislim, da mi za zdaj to uspeva,” je dejal branilec, eden štirih članov Brava, ki so to sezono zaigrali na vseh 17 tekmah v ligi.

V vseh tekmovanjih je zbral 19 nastopov, vedno začel v prvi enajsterici in bil menjan le enkrat, ko je igrišče zapustil v 87. minuti. Podpisal se je tudi pod dva gola, najpomembnejši je bil 19. septembra, ko je zadel za minimalno zmago v Kopru.

Gol Drkušića proti Kopru:

V 1.737 minutah igre je še brez prejetega kartona, Bravo pa je pod njegovim poveljstvom najboljša obramba lige. Na 17 tekmah je prejela le deset zadetkov, kar šest manj od naslednjega moštva.

“Že vso sezono imamo težave z doseganjem golov, na srečo imamo toliko boljšo obrambo. To je posledica tega, da za to dela celotna ekipa. Tako pride tudi rezultat,” je skromen kapetan Ljubljančanov.

Osredotočen na Bravo

Igor Vekić in David Brekalo sta se minulo poletje iz Ljubljane prebila v nogometno tujino. Vekić na Portugalsko v Pacos Ferreiro, Brekalo na Norveško v Viking Stavanger. Sam o tem še ne razmišlja. “Trenutno sem osredotočen na Bravo, imamo še tri tekme do konca, dal bom političen odgovor. Počakajmo do konca te polovice sezone.”

Bravo je tri kroge pred koncem jesenskega dela sezone na visokem 3. mestu lestvice in za vodilnim dvojcem iz Kopra in Maribora zaostaja za šest točk. Pred odhodom na zimski premor se bo pomeril še proti Kopru, Radomljam in Aluminiju, vse tri dvoboje pa bodo igrali na domačem igrišču.

“Vsi skupaj smo pripravljeni na zadnje tri tekme, vse bomo naredili, da dosežemo čim večje število točk,” je dodal 22-letni Novomeščan, ki je Bravu pomagal tudi do uvrstitve v polfinale v slovenskem pokalu.

Koper bodo Ljubljančani sicer v derbiju 18. kroga gostili v nedeljo ob 13. uri.