Točke ostale na Anfieldu, prvenec Jote!

Premier Liga 28. Sep 202021:15 > 22:42
Pool, Getty Images

Liverpool je dobil derbi 3. kroga angleške Premier lige. Redsi so na svojem Anfieldu s 3:1 ugnali Arsenal.

Nogometaši Arsenala so imeli že od 1. minute precej težav pri iznosu žoge na nasprotnikovo polovico, saj je Kloppov “gegen pressing” deloval izjemno. Nemški strateg sicer danes ni mogel računati na izjemnega Thiaga Alcantaro, ki je blestel na zadnji prvenstveni tekmi s Chelseajem.

Kljub številnim težavam so Topničarji prišli do vodilnega zadetka. Pred svojimi vrati je zelo nespretno posredoval Andy Robertson in pri izbijanju žogo poslal naravnost do Lacazetta. Francoz je darilo Škota izkoristil in z neposredne bližine v 25. minuti premagal Alissona.

Redsi so izenačili le 3 minute kasneje. Salah je lepo prodrl s strani in streljal proti vratom Lena. Nemški vratar je strel Egipčana obranil, a žogo odbil naravnost na nogo Maneja, ki je z neposredne bližine zadel prazna vrata. Senegalec je dosegel 3. zadetek v sezoni.

Že v 34. minuti so Kloppovi fantje prišli do popolnega preobrata. Zadetek sta zrežirala oba bočna branilca. Alexander-Arnold je podal z desne strani in na drugi strani lepo našel Robertsona. Slednji je žogo sprejel, nato streljal in premagal Lena. Tako se je odkupil za napravljeno napako iz 25. minute.

V drugem polčasu so bili Redsi podjetnejši, a Arsenal je prišel do dveh zelo lepih priložnosti. Dvakrat se je sam pred vrati Alissona znašel Lacazette, toda Francoz je v obeh primerih pokazal premalo občutka in mehkobe. Sicer je igro Londončanov zelo poživil rezervist Dani Ceballos.

V 80. minuti je debi v rdečem dresu v Premier ligi dočakal Diogo Jota. Portugalec je pokazal veliko željo in takoj se je videlo, da je nevaren. Prvo priložnost mu je lepo pripravil Salah. Jota je zatresel mrežo Arsenala, a zgolj z zunanje strani. Tik za tem se je znova znašel sam pred nasprotnikovi vrati, a mu je ponagajal kar soigralec Salah. Egipčan je soigralcu dobesedno snel žogo z noge.

Vendarle pa je Jota dosegel zadetek v 88. minuti. David Luiz je žogo odbil točno na nogo Portugalca. Ta si je usnje zaustavil s kolenom, nato pa sprožil in od desne vratnice vratarja Lena zadel gol za končnih 3:1.

Na vrhu Premier lige najdemo dve ekipi iz mesta Beatlov. Liverpool in Everton sta na uvodnih treh tekmah osvojila 9 točk. S 100% izkupičkom po treh tekmah se lahko pohvali tudi Leicester City.