Chelsea brez težav ugnal Everton, remi v West Bromwichu

Premier Liga 27. Avg 201716:25 > 16:29
Michael Regan/Getty Images

Chelsea je na Stamford Bridgu prišel do druge zaporedne zmage v Premier ligi. Modri iz Londona so Everton ugnali z 2:0. Obračun med West Bromom in Stoke Cityjem se je končal brez zmagovalca.

Po kiksu na uvodni tekmi letošnje sezone so branilci naslova v vse boljši formi. Chelsea je tokrat dokazal, zakaj si je lani pokoril nogometno konkurenco v Angliji in povezal dve zaporedni zmagi.

Srečanje so bolje začeli gostitelji, ki so premoč kronali v 27. minuti, ko je sijajno asistenco Alvara Morate izkoristil Cesc Fabregas.

Morata je v 40. minuti z drugim zadetkom na tekmi le še enkrat dokazal, zakaj si ga je Antonio Conte tako želel v svoji ekipi. Španec je postal prvi igralec v zgodovini Premier lige, ki je na prvih dveh tekmah vpisal gol in asistenco.

V drugem polčasu se je prebudil tudi Everton, ki je imel dve odlični priložnosti, a na koncu ni zmogel niti častnega zadetka. Prvo priložnost je zapravil Sandro Ramirez, drugo pa Ashley Williams.

Tudi Londončani bi lahko v drugem delu dosegli še kak zadetek, a je bila obramba Evertona pred svojimi vrati dovolj zbrana.

Everton, ki je pred sezono v ekipo vložil ogromno denarja, tako na reprezentančni premor odhaja z le štirimi točkami.

Druga tekma v zgodnjem popoldanskem terminu med West Bromom in Stoke Cityjem se je končala z 1:1.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov, zato pa je bilo bolj napetu v nadaljevanju. Jay Rodriguez je v 61. minuti poskrbel za vodstvo domače ekipe, točko za Stoke pa je v 77. minuti priigral Peter Crouch, ki je zadel z glavo.

WBA tako ostaja neporažen in ima po treh tekmah sedem točk, za Stoke pa je bila to četrta točka v novi sezoni.