Dve enajstmetrovki in Aubameyang za zmago Arsenala

Premier Liga 1. Apr 201816:11 > 16:34
Getty Image/Shaun Botterill

Nogometaši Arsenala so v 32. krogu Premier lige s 3:0 ugnali Stoke City. Dva gola za "topničarje" je dosegel Gabonec, Pierre-Emerick Aubameyang, piko na "i" pa je tik pred koncem postavil Alexandre Lacazette.

Nogometaši Arsenala so odigrali enega izmed najslabših polčasov v sezoni, a v drugem polčasu vendarle zaigrali bolje ter zasluženo prišli do zmage. Edina priložnost, kjer je bil blizu gola Stoke, je bil poskus Xherdana Shaqirija iz kota, sicer pa je napadal le Arsenal.

Domači so obrambni zid Stokea prebili v 75. minuti, ko je z bele točke zadel Aubameyang, potem ko je Bruno Martins Indi v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Mesuta Özila.

Na 2:0 je Gabonec povišal v 86. minuti, potem ko je kot natančno izvedel Özil, končnih 3:0 pa je v 89. minuti postavil francoski napadalec Alexandre Lacazette, nad katerim je predhodno prekršek storil Badou Ndiaye.

Arsenal je na lestvici premiershipa sedaj šesti (51 točk), medtem ko je Stoke zabeležil osmo zaporedno tekmo v ligi brez zmage, tako da je predzadnji (27 točk).