Boxing day: Nov šok za City, Lpool na +6, United slavil

Premier Liga 26. Dec 201817:49 > 17:50
Alex Livesey, Getty Images Sport

Ob 16. uri je "boxing day" postregel s šestimi tekmami v angleški Premier ligi. Liverpool se je na Anfieldu pogral z Newcastlom (4:0), Leicester City pa je z 2:1 presenetil Manchester City in redsom pomagal do šestih točk prednosti na vrhu lestvice.

Liverpool je tekmo začel z najmočnejšo postavo in pričakovano hitro zagospodaril na zelenici. Prvi so sicer zapretili gostje, saj se je v osmi minuti v lepi priložnosti znašel Joselu, a bil nenatančen. Dve minuti zatem je za Liverpool poskusil Xherdan Shaqiri, slabo minuto zatem pa za 1:0 zadel Dejan Lovren. Do konca prvega polčasa sta mreži mirovali, ekipi pa sta bili v napadu brezidejni.

Drugi polčas se je za Liverpool začel sanjsko. Paul Dummett je v svojem kazenskem prostoru storil prekršek, Sadio Mane pa je izkoristil enajstmetrovko in zadel za 2:0. V 54. minuti smo videli dve priložnosti. Najprej je bil za domače premalo natančen Sane, v protinapadu pa je Joselu z glavo za las zgrešil vrata Liverpoola. Tekmo je v 79. minuti dokončno odločil Shaqiri, v 85. minuti pa je končni rezultat postavil Fabinho.

Sočasno je bil na delu tudi Manchester City, ki se je znašel v veliki rezultatski krizi. Sinjemodri so na zadnjih treh tekmah osvojili vsega točko in za Liverpoolom po polovici Premier lige zaostajajo za sedem točk.

Ekipa Pepa Guardiole je tokrat “nasedla” na stadionu King Power, kjer je z 2:1 slavil Leicester City. Gostje so sicer v 14. minuti povedli prek Bernarda Silve, a veselje ni trajalo dolgo. Le pet minut zatem je pred vrata Edersona podal Jamie Vardy, tam pa je bil na vse skupaj pripravljen Mark Albrighton, ki je matiral brazilskega vratarja. Lisicam je veliko zmago v 81. minuti priigral Ricardo Perreira, ki je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora zadel za končnih 2:1. Leicester se je tako Cityju oddolžil za poraz v četrtfinalu ligaškega pokala pred vsega osmimi dnevi.

Posebno popoldne smo videli na Old Traffordu, kjer so navijači Manchester Uniteda prvič pozdravili novega trenerja Oleja Gunnarja Solskjaerja. Norvežan je pred začetkom tekme prejel stoječe ovacije, na začetku obračuna pa zagotovo zelo trpel. Huddersfield je tekmo začel bolje in v 10. minuti prek Terenca Kongoloja skorajda povedel. United se je hitro otresel začetne treme in v 28. minuti izkoristil svojo prvo priložnost. Po podaji z desne se je po odbitku odlično znašel Nemanja Matić in postavil rezultat prvega dela.

V drugem polčasu je United počasi lomil nasprotnika in po seriji menjav v 64. minuti prek Paula Pogbaja zadihal lažje. Francoz se je izkazal še v 78. minuti, ko je postregel s pravim evrogolom. V 88. minuti so tolažilno darilo prejeli tudi gostujoči navijači, saj je za 3:1 zadel Mathias Jörgensen Zanka. 3:1 je bil tudi končni rezultat obračuna.

Oglejte si še preostale rezultate prazničnega kroga in trenutno lestvico Premier lige.