Tottenham v 23. minutah rutinsko odpravil Cardiff

Premier Liga 1. Jan 201920:25 > 20:27
Julian Finney/Getty Images

Na tretji in hkrati zadnji tekmi na novega leta dan je tudi Tottenham prišel do gladke zmage v gosteh proti Cardiffu s 3:0. Spursi so svoje delo opravili že do 26. minute, ko so dosegli vse tri zadetke.

Jan Kruger, Getty Images Sport

Tudi Tottenham se je odlično odzval po porazu v zadnjem krogu, ko so doma izgubili proti Wolverhamptonu s 3:1. Tokrat so svojo jezo stresli nad ekipo Cardiffa in jo potolkli že v prvem polčasu.

Pri tem so imeli tudi veliko sreče, saj so povedli že v tretji minuti, ko je po slabi reakciji domače obrambe bolj po sreči kot pa kaj drugega zadel Harry Kane. Že v 12. minuti je bilo vodstvo Spursov še višje tokrat je zadel Christian Eriksen.

Končni rezultat pa je že v 26. minuti postavil Son Heung-Min, ki je zadel po podaji Kanea.

V nadaljevanju srečanja je Tottenham igral pametno in ni dopustil, da bi se Cardiff lahko vrnil v igro. Na lestvici so se Spursi sedaj povzpeli na drugo mesto, kjer imajo šest točk zaostanka za Liverpoolom in točko več od Manchester Citya, obe ekipi pa imata tekmo manj.