Pochettina razveselil Winks, razžalostilo stanje Allija

Premier Liga 20. Jan 201918:42 > 18:45
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Nogometaši Tottenhama so v sklopu 23. kroga premier lige z 2:1 v gosteh ugnali Fulham. Zadetek je v četrti minuti sodnikovega podaljška dosegel Harry Winks.

V zadnji tekmi 23. kroga premier lige je Tottenham izvlekel zmago proti mestnim tekmecem, Fulhamu. Kljub temu, da je “ostrogam” uspelo vzeti celoten plen, pa ima njihov strateg Mauricio Pochettino dodatne skrbi.

Poleg poškodovanega Harrya Kanea, ki bo odsoten do nekje sredine marca, jo je danes skupil še Dele Alli. Gre za poškodbo mišice, a za zdaj še ni znano, koliko časa bo ofenzivni vezist odsoten…

Prvi polčas je bil v znamenju domačih, ki so v 17. minuti povedli z avtogolom Fernanda Llorenteja. Sodnik je Fulham poleg tega še oškodoval za enajstmetrovko.

V drugi polčas je bolje vstopil Tottenham, ki je izenačil v 51. minuti, potem ko je z glavo lepo meril Dele Alli. Do konca sta si obe ekipi prizadevali, da dosežeta zmagoviti zadetek,

V 71. minuti je prišlo do prerivanja, v katerem sta bila glavna protagonista Aleksandar Mitrović in Davinson Sanchez, vmešali so se še ostali soigralci, a do resnejšega incidenta ni prišlo. Glavna “petelina” sta videla rumeni karton.

Ko je že vse kazalo, da bo londonski obračun poskrbel za delitev točk, je v polnem sijaju zažarel Winks, ki je v 50. nastopu dosegel sploh svoj prvi zadetek za Tottenham.

Ta je sedaj z 51 točkami tretji na lestvici Premiershipa, Fulham je predzadnji in jih ima 14, kar je sedem manj od Newcastla, prve ekipe nad rdečo cono za izpad.

Kar mora domače res zelo skrbeti je predvsem dejstvo, da so v tekoči sezoni prejeli že 51 golov.