Arsenal nadaljuje zmagoviti niz na Emiratesu

Premier Liga 24. Feb 201916:57 > 17:03
Richard Heathcote Getty Images Sport

Arsenal je bil v obračunu 27. kroga premier lige z 2:0 boljši od Southamptona.

Topničarji so oba zadetka dosegli na začetku srečanja, Alexandre Lacazette je mrežo “svetnikov” zatresel že v 6. minuti, potem ko mu je podal Henrikh Mkhitaryan. Francoz je prvi igralec arsenala po Robinu van Persieju, ki je na domačem igrišču zadel kar štirikrat zapored.

Povezano

Podajalec pri prvem golu, Armenec Mkhitaryan, je že v 17. minuti povišal na 2:0, potem ko je vratar gostov Angus Gunn slabo izbil žogo. Zanimivo, Mkhitaryan je sodeloval pri vseh štirih zadetkih proti Southamptonu v tekoči sezoni.

Domači bi lahko slavili tudi z višjo prednostjo, Lacazette je recimo v 40. minuti zgrešil 100-odstotno priložnost za 3:0. Za Arsenal je to že šesta zaporedna zmaga na Emiratesu, Southampton pa brez zmage v gosteh pri “topničarjih” ostaja že na zadnjih 24 srečanjih.