Arsenal nadigral Sunderland

Premier Liga 29. Okt 201613:30 > 15:40
Getty Image

Nogometaši Arsenala so v gosteh povsem razbili Sunderland. V 10. krogu Premier lige so na stadionu luči slavili s 4:1.

Strelca vseh štirih zadetkov za Arsenal sta bila Alexis Sanchez (19. in 78. minuta) in Olivier Giroud (71. in 76. minuta), častni gol za Sunderland pa je v 65. minuti iz enajstmetrovke dal Jermain Defoe.

Ključni trenutek tekme je bil vstop Girouda, ki ga je Arsene Wenger na igrišče poslal v 70. minuti. Prvi stik z žogo je francoski napadalec spremenil v zadetek in popeljal svojo ekipo nazaj v vodstvo. Do drugega zadetka je prišel po podaji s kota, ko je izkoristil dobro podajo Mesuta Özila, ki je vpisal prvo asistenco v tej sezoni. Za Girouda je to bil sedmi zadetek na sedmih tekmah proti Sunderlandu.

Končni rezultat je postavil Alexis Sanchez, ki je tako kot Giroud dal 2 gola. Njegov drugi današnji pa je bil tudi 50. v dresu Arsenala.

Sunderland tako še naprej ostaja edina ekipa brez zmage v angleškem prvenstvu. Črne mačke so prikovane na dno lestvice, Arsenal pa je vsaj za nekaj trenutko prevzel prvo mesto. Lahko tam ostane tudi po vseh tekmah 10. kroga Premier lige?