Brighton proti Newcastlu do velike točke

Premier Liga 27. Apr 201920:22 > 20:26
Clive Mason/Getty Images

Na zadnji sobotni tekmi 36. kroga angleške Premier lige sta se Brighton in Newcastle United razšla z rezultatom 1:1. Za galebe je to velika točka v boju za obstanek.

Nogometaši Brightona so tako po porazu Cardiffa povečali svojo prednost pred cono izpada in lahko lažje dihajo.

Srake so sicer v 18. minuti povedle preko Ayozeja Pereza, končni rezultat pa je v 75. minuti postavil Pascal Gross. Za Brighton je bil to prvi premierligaški zadetek po 9. marcu, ko so galebi z 2:1 premagali Crystal Palace.

Brighton ima dva kroga pred koncem 34 točk in ima pred Cardiffom, ki je v coni izpada, tri točke prednosti. Galebi se bodo do konca sezone pomerili še z Arsenalom in Manchester Cityjem, Cardiff pa do konca sezona čakata še tekmi s Crystal Palacom in Manchester Unitedom.