Mladeniča Arsenal odpeljala v 1/8 finala FA pokala

Premier Liga 27. Jan 202022:44 > 22:49
Warren Little, Getty Images Sport

Nogometaši Arsenala so v gosteh z 2:1 ugnali Bournemouth in si zagotovili uvrstitev v osmino finala FA pokala.

Manager Arsenala Mikel Arteta je na igrišče poslal mešano zasedbo, mladi nogometaši, ki jim je Španec zaupal mesto v začetni enajsterici so upravičili zaupanje predvsem v prvem polčasu, ko so zabili kar dva zadetka.

Topničarji so povedli že v 5. minuti, ko je zadel 18-letni Bukayo Saka, v 26. minuti pa je prednost podvojil 20-letni Edward Nketiah.

V drugem polčasu so imeli domači več od igre, vendar zadetka niso uspeli zabiti. A jim je to uspelo šele v ekstremno dolgem podaljšku, kjer so se v tekmo vrnili v 94. minuti preko Sama Surridga, vendar je bilo za remi prepozno.

Varovanci Mikela Artete se bodo v osmini finala pomerili s Portsmouthom (tretja angleška liga), ki je v 4. krogu izločil Barnsley s 4:2.