Sanchez sam premagal Hull – z roko in nogo

Premier Liga 11. Feb 201715:19 > 15:23
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Arsenala so na prvi tekmi 25. kroga Premier lige z dvema zadetkoma Alexisa Sancheza premagali Hull z 2:0 in ostali med prvimi zasledovalci vodilnega Chelseaja.

Čilenec je prvi gol, ki je tudi odločil zmagovalca obračuna, v 34. minuti dosegel z roko, potem ko se je tik pred vrati odbila od vratarja Eldina Jakupovića. Piko na i novi zmagi Arsenala je Alexis Sanchez postavil v sodnikovem podaljšku drugega polčasa, ko je bil natančen iz najstrožje kazni.

Ob Sanchezu so dvoboj zaznamovali tudi sodniki na čelu z Markom Clattenburgom. Njegova piščalka je sprva ostala nema sredi prvega polčasa, ko bi moral pokazati na belo točko v korist topničarjev.

Drugo napako je naredil v deset minuti nadaljevanja, ko ni izključil Kierana Gibbsa, ki je kot zadnji igralec v obrambi svoje ekipe ustavil Lazarja Markovića.

Gostje so imeli najlepšo priložnost za zadetek v 14. minuti, ko se je Petr Čech izkazal z lepo obrambo ob strelu Oumarja Niasseja z glavo, v nadaljevanju pa imeli veliko sreče, ko so Londončani zapravili številne lepe priložnosti (Sanchez, Özil, Walcott, Gibbs).

Topničarji imajo po 25. krogih na svojem računu 50 točk, enako kot Tottenham in devet manj od Chelseaja, a s tekmo manj. Hull z 20 točkami ostaja v coni izpada, Middlesbrough, Leicester in Swansea imajo točko več.

Arsenal v naslednjem krogu gostuje pri Liverpoolu, medtem ko Hull čaka Burnley.