Derbi Championshipa: Cardiff premagal Leeds

Premier Liga 21. Jun 202014:47 > 14:52
Stu Forster/Getty Images

Cardiff City je na tekmi 38. kroga angleškega Championshipa z 2:0 premagal Leeds. Valižani so se tako po točkah izenačili s šestouvrščenim Prestonom in se bodo v nadaljevanju borili za preboj v Premier ligo.

Leeds je tekmo bolje odprl in bil tekom celotnega srečanja podjetnejša ekipa, a varovanci Marcela Bielse niso našli poti do nasprotnikovih vrat.

V 35. minuti je hudo napako zakrivil Philips, ki se je poigraval v “nevarni coni”. Njegovo podajo je prestregel Junior Hoilett, žogo povedel naprej in s strelom od daleč premagal Meslierja. Kanadčan je zadetek posvetil tregično preminulemu Petru Whittinghamu, ki je umrl 18. marca, zaradi poškodbe glave. 11 dni pred tem je nerodno padel v enem izmed barov v Walesu. Za Cardiff je Wittingham odigral kar 413 prvenstvenih tekem.

Še pred iztekom polčasa je bil Leeds blizu izenačujočega zadetka. Harrison je že premagal vratarja Cardiffa, a je zadetek preprečil kar njegov soigralec Bamford, ki je žogo nespretno odbil pred vrati.

V drugem polčasu so gostje napadali, a niso bili učinkoviti. Domači so znova zadeli v 71. minuti. V polno je meril rezervist Glatzel in postavil končni izid srečanja.

Leeds ostaja na 2. mestu. Varovanci Bielse se bodo v naslednjem krogu pomerili s tretjeuvrščenim Fulhamom. Beli imajo veliko priložnost, da se po 16 letih uvrstijo v Premier ligo.

Tudi Cardiff se poteguje za to, da se vrne med angleško elito.