Bednarekov rdeči karton razveljavljen, Luizov ne

Nogomet 4. Feb 202119:35 0 komentarjev
Jan Bednarek
Sportklub

Angleška nogometna zveza je ugodila pritožbi Southamptona in razveljavila rdeči karton, ki ga je na tekmi zadnjega kroga proti Manchester Unitedu dobil Jan Bednarek. Zveza je obravnavala še pritožbo Arsenala na izključitev Davida Luiza, ki pa je bila zavrnjena.

Menedžer Arsenala Mikel Arteta je upal, da bo komisija Davidu Luizu razveljavila “nepravičen” rdeči karton, a se to ni zgodilo. Brazilec je bil izključen v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je storil prekršek nad napadalcem Wolverhamptona. Navkljub minimalnemu kontaktu je John Moss pritrdil odločitvi Craiga Pawsona.

Pri Arsenalu so sprejeli odločitev nogometne zveze, a sporočilo, da so razočarani, ker je bila pritožba neuspešna.

Veliko več sreče je imel Southampton, kjer ta konec tedna vendarle ne bodo pogrešali poljskega reprezentančnega branilca Jana Bednareka. Slednji je bil izključen zaradi dvomljivega prekrška nad Anthonyjem Martialom na tekmi, ki jo je Manchester United dobil s kar 9:0.

Martial rekel, da prekrška ni bilo

Sodnik Mike Dean je na Old Traffordu Bednareka izključil po ogledu posnetka. Poljak se je že takrat pritoževal, že v prenosu pa smo lahko ob njegovem odhodu z igrišča slišali besede: “Martial je rekel, da prekrška ni bilo.

Na isti tekmi je sicer Dean že v drugi minuti srečanja pri svetnikih upravičeno izključil 18-letnega debitanta Alexa Jankewitza.

Zanimivo, da je tudi Arsenal na tekmi z Wolvesi ostal brez dveh igralcev. Ob Luizu je bil zaradi neverjetne neumnosti izključen tudi vratar Bernd Leno.