City in Everton “Boxing Day” zaključila z zmago

Nogomet 26. Dec 202022:52 > 23:07 0 komentarjev
Pool via REUTERS Peter Powell

Na zadnji tekmi sobotnega sporeda 15. kroga Premier lige je Manchester City doma z 2:0 (1:0) premagal Newcastle United. Everton pa je v gosteh proti Sheffield Unitedu slavil z 1:0 (0:0).

Meščani so zabeležili tretjo zaporedno zmago v vseh tekmovanjih v katerih nastopajo. Znova pa se je izkazalo, da je Newcastle dobra stranka, še posebej na Etihadu. Nazadnje namreč City proti Newcastlu na svojem stadionu ni slavil leta 2006.

Novo zmago nad srakami so si meščani začeli tlakovati v 14. minuti potem, ko je po podaji Raheema Sterlinga zadetek dosegel Ilkay Gundogan. V drugem polčasu je usodo gostov zapečatil Ferran Torres v 55. minuti.

City se je s to zmago obdržal na petem mestu in se zgolj na točko približal mestnemu tekmecu Unitedu. Za Leicestrom, ki je na tretjem mestu zaostajajo dve točki. Vodilni Liverpool ima pet točk prednosti. Newcastle je na 12. mestu z 18 točkami.

Remi Manchester Uniteda in Leicestra so izkoristili pri Evertonu. Karamele so se borile proti Sheffield Unitedu in na koncu vendarle uspele priti do zmage. Junak ekipe, ki jo vodi Carlo Ancelotti je bil Gylfi Sigurdsson, ki je mrežo domačih zatresel v 80. minuti.

Everton se je s tem prebil na drugo mesto lestvice in ima po 15 odigranih tekmah 29 točk. Dve točki pred njim je Liverpool. Leicester zaostaja za točko, Manchester United še za točko več.