Derbi Championshipa: Brentford premagal Bournemouth

Premier Liga 30. Dec 202021:07 0 komentarjev
Warren Little/Getty Images

Nogometaši Brentforda so dobili derbi 22. kroga Championshipa. Na svojem stadionu so z 2:1 premagali Bournemouth in se tako povzpeli na 2. mesto.

Češnje so tekmo bolje odprle. Solanke se je po podaji Lerme zgolj nekaj sekund po začetnem žvižgu znašel sam pred vrati nasprotnika, a izkazal se je David Raya.

Bournemouth je pot do vodilnega zadetka našel v 25. minuti, ko je podajo Kellyja realiziral Dominic Solanke.

Čebele iz Londona so znale odgovoriti. V 37. minuti je podajo Jensena iz kota v zadetek pretvoril Dalsgaard in poskrbel za izid polčasa.

Drugi polčas ni bil tako zanimiv kot prvi, a tudi igra v drugem delu je bila vse prej kot nezanimiva.

V 79. minuti je odličen prodor na desni strani uprizoril Mbeumo. Francoz je nato podal proti oddaljenejši vratnici in tam našel rezervista Fosuja, ki je dosegel prvi gol v sezoni.

Brentford je tako skočil na 3. mesto in se vodilnemu Norwichu približal na 3 točke zaostanka.

Zaostanek Bournemoutha na 4. mestu. ob tekmi manj, znaša 6 točk.