FA pokal: Tottenham s težavo preskočil ‘labode’

Premier Liga 25. Jan 202122:41 > 22:46
Twitter

Tottenham se je s težavo prebil v osmino finala FA pokala, potem ko je šele v zadnjih minutah strl odpor drugoligaša.

Wycombe, ki ima v klubskem grbu laboda in trenutno nastopa v Championshipu, je kar konkretno pokvaril dan Joseju Mourinhu in njegovim varovancem. Drugoligaš je na domačem terenu vse do 86. minute zdržal pri rezultatu 1:1.

To je bil tudi rezultat prvega polčasa, v katerem sta zadela za domače Fred Onyedinma ter za goste Gareth Bale. Barikade Wycombea so popustile tik pred koncem srečanja. Tedaj sta za spurse v razmaku slabih dveh minut zadela Harry Winks in Tanguy Ndombele ter londončane popeljala med najboljših 16. Piko na ‘i’ je z zadetkom v sodnikovim podaljšku za končnih 1:4 postavil Ndombele.

Tottenham se bo za vstop v četrtfinale tekmovanja med 8. in 11. februarjem meril z Evertonom na Goodison Parku. Največji ‘eksot’ v tekmovanju ostaja četrtoligaš Crawley Town, ki jutri gostuje v Bournemouthu.