Minimalna zmaga na derbiju: Werner vodi modre v ligo prvakov

Nogomet 24. Apr 202120:46 > 20:56 0 komentarjev
REUTERS/Justin Setterfield

Nogometaši Chelseaja so v 33. krogu Premier lige v gosteh z 1:0 premagali West Ham in na ta način naredili velik korak k uvrstitvi v ligo prvakov. Moštvi sta v londonski derbi vstopili z mest štiri in pet ter z enakim številom točk, zato je zdaj moštvo Thomasa Tuchla na četrtem mestu s tremi točkami več od mestnega tekmeca.

Edini zadetek na Olimpijskem stadionu je v 43. minuti dosegel Timo Werner. Po lepi akciji gostov, je Ben Chilwell z leve strani poslal žogo v sredino, kjer se je znašel nemški napadalec in zanesljivo zatresel mrežo domačih. Zanj je bil to prvi gol po 14 tekmah.

Chelsea je z zadetkom kronal boljši prvi polčas, v katerem West Ham niti enkrat ni streljal v okvir gola.

V drugem so domači zaigrali nekoliko bolje, a jim je zmanjkal pravi zaključek. Gostje bi lahko na drugi strani vprašanje glede zmagovalca rešili že prej. Werner in Mason Mount sta dvakrat zapravila lepo priložnost.

Da bodo vse tri točke odšle na Stamford Bridge je postalo jasno, ko je bil pri West Hamu v 81. minuti izključen Fabian Balbuena.

Odkar je ekipo modrih prevzel Thomas Tuchel, Chelsea na desetih zaporednih gostovanjih ni doživel poraza. Nemški trener se je na ta način zapisal v zgodovino kluba.

Chelsea bo v naslednjem krogu doma igral proti Fulhamu, West Ham pa bo gostoval pri Burnleyu.