Minimalni zmagi za Everton in Tottenham, karamele v top 4!

Nogomet 4. Mar 202121:05 0 komentarjev
REUTERS/Clive Rose

Nogometaši Tottenhama so v gosteh z 1:0 premagal Fulham, Everton pa je z istim izidom ugnal West Bromwich Albion. Londonski derbi je bil sicer prestavljena tekma 33. kroga, obračun West Broma in Evertona pa tekma 29. kroga Premier lige.

Nogometaši Tottenhama so na krilih zanesljivih zmag proti Burnleyju in Wolfsbergerju v prejšnjem tednu (obakrat po 4:0) dobro formo potrdili tudi na mestnem obračunu s Fulhamom. Tokrat so se sicer namučili in slavili z minimalno prednostjo (1:0). Spursi so s tem tudi prekinili slabo serijo na gostujočih premierligaških tekmah in prvič v letu 2021 povezali dve ligaški zmagi.

Zasedba Joseja Mourinha je do edinega gola prišla v 19. minuti, ko je Son podal pred vrata, kjer je bil pripravljen Dele Alli. Slednji je sprožil, žoga pa je zadela domačega branilca Adarabioyja, ki ej dosegel avtoogol. Tottenham je bil do konca prvega polčasa boljši tekmec, a prednosti ni uspel povišati.

V drugem delu je bolj kot ne igral samo Fulham. Gostitelji so v 62. minuti celo izenačili, a je bil gol Josha Maje razveljavljen zaradi igre z roko Leminaja, ki je podal proti soigralcu. Kočarje je v drugem delu ob živce spravljal tudi vratar Tottenhama Hugo Llorisspursi pa so v končnici odbili vse napade Fulhama in prišli do prigarane zmage ter se približali mestom, ki vodijo v evropska tekmovanja.

Ancelotti juriša proti ligi prvakov

Sočasno je potekala še tekma med Evertonom in West Bromom. Karamele so slavile v gosteh, trenutek odločitve pa je prišel v 65. minuti, ko je po podaji Sigurdssona zadel Richarlison.

Everton se je z zmago vrnil v top 4. Ancelottijeva ekipa je pri 46 točkah in ima točko prednosti pred West Hamom. Sledijo Chelsea (44), Liverpool (43) in Tottenham (42).