Osem golov v Manchestru, rapsodija Uniteda

Nogomet 20. Dec 202021:34 > 21:37 0 komentarjev
Michael Regan/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so v 14. krogu Premier lige na svojem Old Traffordu s prepričljivih 6:2 premagali Leeds United.

Velikana angleškega nogometa sta odigrala svojo prvo medsebojno tekmo po skorajda 17 letih in rdeči vragi so do vrha napolnili mrežo moštva, ki ga vodi Marcelo Bielsa. Ekipa iz Old Trafforda tako nadaljuje s serijo dobrih rezultatov. S tekmo manj ima pet točk zaostanka za vodilnim Liverpoolom. Leeds s 17 točkami ostaja na 14. mestu.

Domači so do prednosti prišli že po 68. sekundah potem, ko je po podaji Bruna Fernandesa sijajno streljal Scott McTominay. Le minuto kasneje je isti nogometaš pokazal, da se odlično znajde kot napadalec in dosegel zadetek za 2:0.

V 20. minuti je na 3:0 povišal Bruno Fernaneds, Victor Lindelof pa je goliado nadaljeval v 37. minuti. Leeds je pred odmorom prišel do znižanja potem, ko se je med strelce vpisal Liam Cooper v 41. minuti.

V uvodnem delu drugega polčasa so bili gostje boljši nasprotnik in tudi imeli nekaj nevarnih priložnosti. Kazen za zapravljeno je sledila v 66. minuti, ko je do svojega prvega gola v letošnji sezoni prišel Daniel James.

V 69. minuti je bila za rdeče vrage dosojena enajstmetrovka potem, ko so gostje storili prekršek nad Anthonyem Martialom. Z bele točke je bil natančen Bruno Fernandes. Za United je bila to že 11. enajstmetrovka v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih, Portugalec pa je prišel do svojega devetega gola.

Najlepši gol na tekmi smo videli v 73. minuti za 6:2 potem, ko ga je dosegel Stuart Dallas. Do konca tekme zadetkov nismo več videli, skupno pa je bilo na tekmi 42 strelov proti vratom (13:4 v okvir). Zanimiv podatek je ta, da je domača ekipa prvič po letu 2011, ko so z 8:2 premagali Arsenal dosegla 6 golov. Takrat je ekipo vodil še legendarni Alex Ferguson.

Manchester United v naslednjem krogu igra proti Leicestru, Leeds pa bo na svoji zelenici gostil Burnley.