Petarda Citya, šov KDB, Mahreza in Fodena

Nogomet 10. Mar 202121:23 > 22:34 0 komentarjev
Photo by Dave Thompson/Pool

Po prekinitvi fantastične serije se je Manchester City vrnil z zmago. Na vnaprej odigrani tekmi 33. kroga Premier lige je na Etihadu s 5:2 premagal Southampton.

Manchester City je prikazal še eno odlično predstavo, a spet smo morali počakati na njihovo prebujenje, ki je prišlo šele po vodstvu nasprotnika.

Prvi gol na tekmi je v 15. minuti dosegel Kevin De Bruyne, ki se je odlično odzval na odbito žogo Phila Fodena. V 25. minuti je Aymeric Laporte storil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je uspešno unovčil James Ward-Prowse in rezultat poravnal na 1:1. A Southamptonu tega rezultata ni uspelo zadržati do konca prvega polčasa.

Najprej je v 40. minuti za novo vodstvo Citya poskrbel Riyad Mahrez, v tretji minuti dodatka ob koncu prvega polčasa pa je na odbito žogo po strelu Mahreza stekel Ilkay Gundogan in povišal na 3:1.

Mahrez je odlično predstavo kronal v 55. minuti, ko je prišel do svojega drugega gola na tekmi, a že v naslednjem napadu je na 4:2 znižal Che Adams.

Varovanci Pepa Guardiole niso ničesar želeli prepustiti naključju in so v 59. minuti vnovič poskrbeli za vodstvo s tremi zadetki potem, ko se je med strelce vpisal Kevin De Bruyne. Za peti gol Citya ga je odlično zaposlil Phil Foden. Do konca tekme je pri gostih Che Adams še enkrat zatresel mrežo, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Manchester City je z 68 točkami vodilna ekipa Premier lige. Pred drugouvrščenim Manchester Unitedom imajo 14 točk prednosti. Leicester, ki je na tretjem mestu zaostaja še za točko več. Southampton je na 14. mestu in pri 33 točkah. Pred Fulhamom, ki je prvi na mestih, ki vodijo v izpad imajo sedem točk prednosti.