Mojster ugnal vajenca, Arsenalu se naslov vse bolj izmika

Nogomet 26. Apr 202323:00 > 23:03 0 komentarjev

Vrhunec 33. kroga angleške Premier lige je bil na sporedu v sredo, ko sta se pomerila Manchester City in Arsenal. Pep Guardiola je ugnal svojega nekdanjega vajenca Mikela Arteto (4:1), sedaj sinjemodri držijo vse niti v svojih rokah. Nov debakel si je privoščil Chelsea, ki je izgubil proti Brentfordu (0:2). Na osrednjem četrtkovem obračunu sta se Tottenham in Manchester United razšla brez zmagovalca (2:2)

City je prvi polčas dobil z 2:0, lahko pa bi ga še z večjo razliko, če bi Erling Haaland izkoristil vse svoje priložnosti. Toda namesto njega sta mrežo tekmeca takrat tresla Kevin De Bruyne v sedmi minuti in John Stones ob koncu polčasa.

V drugem polčasu je zmago domačinov potrdil De Bruyne z drugim golom na tekmi. Pri obeh teh je bil Haaland podajalec. Rob Holding je v 86. minuti zmanjšal zaostanek Arsenala, vendar je za izdatno zmago v sodniškem dodatku poskrbel prav Haaland, s 33 goli zanesljivo prvi strelec lige.

Londončani, ki so še četrto zaporedno tekmo ostali brez zmage, sicer na lestvici še vedno vodijo, a le še za dve točki, ob tem, da imajo še dve tekmi več.