Rdeči vragi do zmage na Villa Parku

Premier Liga 9. Maj 202117:08 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Manchester Uniteda so na Villa Parku slavili s 3:1 in tako ohranili teoretične možnosti za državni naslov.

Aston Villa je v 24. minuti prišla do vodilnega zadetka. V kazenskem prostoru Uniteda se je ob Lindelofu odlično obrnil Bertrand Traore in nato z levico neubranljivo streljal ter snel pajčevino iz nasprotnega levega zgornjega kota.  Burkinec je dosegel šesti zadetek v tej sezoni in postal šele tretji nogometaš Aston Ville v zgodovini, ki je v polno meril na dveh prvenstvenih tekmah proti Manchester Unitedu v eni sezoni.

Rdeči vragi so plin pohodili v 2. polčasu. V 52. minuti je enajstmetrovko, ki jo je priigral Pogba, realiziral Bruno Fernades. To je bil že 27 zadetek Portugalca za Manchester United v vseh tekmovanjih v tej sezoni.

Le 4 minute kasneje je s šestim prvenstvenim golom v sezoni za popoln preobrat poskrbel Mason Greenwood.

Za končnih 1:3 je v 87. minuti poskrbel Edinson Cavani, ki je izenačil zanimiv rekord mehiškega napadalca Javierja Hernandeza iz sezone 2010/11. Urugvajec je namreč že petič v sezoni gol dosegel po tem, ko je vstopil v igro.

Rdeči vragi so prišli do jubilejne 20. prvenstvene zmage v tej sezoni in na ta način preložili slavje mestnega tekmeca.