PLT: Mojstrovina Kotnika ni preprečila slavja Domžal (VIDEO)

Nogomet 4. Maj 202321:10 > 21:15 0 komentarjev

34. krog Prve lige Telemach se je zaključil v Kopru, kjer so Domžale slavile s 3:2. V četrtek je bil pred tem na sporedu spopad med Bravom in Sežanci, ki se je končal brez zmagovalca. Že v torek je Maribor ugnal Muro s 3:1, v sredo pa sta se treh točk veselila še Radomlje in Celje. Oba po preobratu.

V Kopru so bili gledalci priča lepi nogometni predstavi, ki je postregla s petimi goli. Povedli so domači Koprčani, ki so prek Brighta Edomwonyija z enajstmetrovke povedli v 16. minuti. Prednost ni trajala dolgo. Že v 24. je Bartol Barišić izenačil na 1:1. Le devet minut kasneje pa so gostje prišli do popolnega preobrata. Franko Kovačević je zabil še svoj enajsti gol v letošnji sezoni.

V drugem polčasu je z mojstrovino zablestel Andrej Kotnik, ki je v 49. minuti preigral tri nogometaše Domžal in znova izenačil. A Jošt Pišek je v 66. minuti poskrbel za zmago gostov z natančnim strelom s približno 20 metrov od gola Kopra.

Kraševci do velike točke v Šiški

Srečanje v Šiški se je začelo in končalo dramatično, vmes pa prav veliko priložnosti žal nismo videli.

Domači so zadeli že v 4. minuti, ko sta “plavanje” obrambe Sežancev izkoristila Denis Bušnja in Luka Štor. Prvi je prestregel mlačno podajo Thadeéja Kalebe proti Žigi Ovseneku, stekel v kazenski prostor in našel osamljenega soigralca, ki je rutinirano zadel za vodstvo. Bravo bi lahko vodstvo tudi povišal, še posebej v prvem polčasu, tudi v drugem so nekajkrat ogrozili vrata Jana Koprivca, a na koncu sta ekipi vendarle razdelili plen.

Zadetek Brava:

Po ne prav zanimivem drugem polčasu je v 85. minuti Tabor izvajal kot, do strela z glavo je prišel Ovsenek, Matija Orbanić mu je strel odbil, Dino Halilović pa je “odpadek” pospravil pod prečko in izenačil.

Zadetek Tabora:

Do konca so imeli domači še dve zreli priložnosti iz protinapadov, a se je sežanska obramba še pravočasno vrnila na položaje. Konec tedna obe ekipi igrata doma. Tabor gosti Maribor, Bravo bo imel v Šiški na obisku Radomljane.

Celjani po zaslugi izjemnega Matka do preobrata

Sredina večerna tekma med Celjem in Gorico je bila posebna tekma za trenerja vrtnic Agrona Šaljo.

Pred dvema sezonama je namreč ravno nekdanji selektor mlajših selekcij slovenske reprezentance grofe rešil pred obstankom v drugo ligo, zdaj pa poizkuša enak podvig ponoviti tudi v Novi Gorici. Srečanje proti drugouvrščeni ekipi lige so njegovi fantje začeli vrhunsko in izkoristili strel z 11 metrov. Etienu Velikonji je sicer Matko Obradović udarec z bele točke ubranil, izkušeni golgeter pa je “odpadek” spravil v mrežo. Primorci so na odmor odšli s prednostjo.

Za domače bi bila v boju za 9. mesto in dodatne kvalifikacije pomembna vsaka točka, toda grofje jim na koncu niso donirali niti tega. V drugem polčasu so zaigrali precej hitreje, boljše kombinirali in izenačili po slabih desetih minutah drugega dela. Obramba vrtnic je povsem pozabila na Marka Zabukovnika, ki se je znašel osamljen pred Matevžem Dajčarjem in ga rutinirano premagal.

Odločilni trenutek so gledalci videli v 66. minuti, ko je po desni strani ušel hitri Nejc Ajhmajer, poslal predložek v sredino, tam pa je izjemno formo potrdil Aljoša Matko.

Napadalec grofov je natančno meril z glavo ter prinesel pomembne tri točke v boju za Evropo. Do konca so Goričani najbliže zadetku prišli v sodnikovem podaljšku, ko je neposredno iz kota natančno meril Luka Baruca, Obradović je bil priseben in tri točke so romale proti severovzhodu države.

Celjane v naslednjem krogu čaka domača tekma s Koprom, Goričane pa čaka pot v Mursko Soboto.

Mlinarji po preobratu do skalpa Olimpije

V Domžalah sta se merili ekipi, ki sta v prvenstvu že izpolnili svoj cilj. Olimpija je postala prvak, Radomlje pa so obstale med elito. Tako dvoboj ni imel posebnega naboja. Trener gostov Albert Riera je pred sobotnim finalom pokala spočil večino svojih glavnih adutov, ob tem pa pogrešal kaznovane Đorđeja Crnomarkovića, Aljaža Krefla, Marcela Ratnika in Svita Sešlarja. Zmaji so kljub spremenjeni postavi začeli bolje. Prek Mustafe Nukića tudi povedli, a v drugem polčasu popustili in vročim mlinarjem dopustili, da se vrnejo. Radomlje so prek Esterja Sokler izenačili, popoln preobrat pa je ustvaril Filip Čuić. Pri obeh zadetih se je s podajo izkazal rezervist Samsondin Ouro.

Odločilen zadetek v Domžalah:

Nespretna Mura trikrat zadela, a izgubila s 3:1

Nogometaši Maribora so hitro preboleli poraz proti Celju in na derbiju 34. kroga dosegli pomembno zmago proti Muri. Obračun v Ljudskem vrtu se za Prekmurce ne bi mogel začeti slabše, saj so se v zaostanku znašli po le treh minutah igre. Žogo je tedaj v lastno mrežo pospravil Kai Cipot, le 13 minut pozneje pa se je isto pripetilo še njegovemu soigralcu Darricku Kobieju Morrisu.

Čeprav je goste je v igro z zadetkom že v 22. minuti vrnil Lazar Zličić, pa še četrtega zadetka na tekmi niso uspeli doseči. Je bil pa zato na drugi strani uspešnejši prvi strelec Žan Vipotnik, ki je v 71. minuti dosegel že svoj 20. prvenstveni gol za končno zmago Maribora s 3:1.