PLT: Tomi Horvat odločil atraktivno tekmo v Murski Soboti

Nogomet 2. Mar 202219:20 > 23:40

24. krog Prve Lige Telemach se je začel s tekmo med Aluminijem in Domžalami, ki se je končala z rezultatom 1:1, danes pa se nadaljuje z dvema novima tekmama. Uvod nogometne srede je minil brez zadetkov, Radomlje na domačem stadionu niso uspele premagati Tabora iz Sežane. Na derbiju zadnjih dveh prvakov Prve Lige Telemach so se zmage proti Celju s 3:2 veselili nogometaši Mure.

V Murski Soboti so gledalci spremljali izjemen obračun. Izjemno atraktiven je bil predvsem prvi polčas. Domačini so hitro povedli z 2:0. V 10. minuti je s prostega strela lepo zadel Luka Bobičanec, pet minut kasneje je Tomi Horvat podvojil vodstvo Mure.

A Celjani se niso predali. V 34. minuti je z lepim zadetkom rezultat znižal Grigori Morozov, ki je izkoristil nekaj prostora po preigravanju Tjaša Begića in žogo poslal v spodnji levi kot gola Mure. Le štiri minute kasneje je bil rezultat poravnan. Švicar Vasilije Janičić je z izjemnim strelom Celjane popeljal nazaj v igro.

Gol Vasilija Janičića:

A točke so vseeno ostale doma. Tomi Horvat, strelec prvega zadetka za Muro, je v 81. minuti znova udaril in črno-belim priigral pomembno zmago.

Gol Tomija Horvata za zmago Mure:

Mura je na četrtem mestu na lestvici Prve Lige Telemach s 36 točkami. Za prvim Mariborom zaostaja za 9 točk, za tretjo Olimpijo pa za 5. Celjanom še naprej ne gre vse po načrtih. Na zadnjih petih tekmah so izgubili štirikrat, zasedajo 8. mesto, pred zadnjim Aluminijem imajo le pet točk naskoka.

V Domžalah prazni naboji

Prva tekma sredinega programa je minila brez zadetkov in le z malo lepimi priložnostmi. Radomlje so bile na domačem stadionu boljši nasprotnik od Aluminija, nevaren je bil predvsem Gedeon Guzina, ki je v 64. minuti zadel tudi prečko gola vratarja Tabora iz Sežane Jana Koprivca.

Za Tabor je to prva točka po dveh krogih. Izgubili so namreč proti Olimpiji in Mariboru. Še vedno so pri dnu lestvice, na devetem mestu imajo le točko prednosti pred zadnjim Aluminijem. Radomlje se nahajajo na sedmem mestu in imajo pet točk prednosti pred tokratnim nasprotnikom.

Jakupović priigral točko Domžalam

Domžalčani so na tekmo proti zadnji ekipi lige prišli v vlogi velikega favorita, a vse ni šlo po načrtih. Najprej so streljali s praznimi naboji, nato pa celo prvi prejeli zadetek. V 68. minuti je Marinšek s pomočjo Šoštariča Kariča ugnal vratarja Domžal Mulalića. Domači so se veselili vodstva, a ne za prav dolgo.

V 80. minuti so imeli namreč gostje prosti strel s približno 25 metrov od vrat vratarja Luke Janžekoviča. Odgovornost je prevzel Arnel Jakupović, ki je s svojo levico fantastično izvedel prosti strel in premagal nemočnega Janžekoviča.

Domžale so se s točko povzpele na četrto mesto, za tretjo Olimpijo pa zaostajajo za sedem točk. Aluminij ostaja zadnji, a se je po točkah izenačil s Taborom iz Sežane.

Sosedski derbi v vseh pomenih besede

Ne le, da je obračun med Olimpijo in Bravom mestni obračun, gre tudi za dvoboj sosedov na lestvici. Bravo je v zadnjem obdobju odigral dve popolnoma različni tekmi, odlično proti Celju in zelo skromno proti Domžalam. Dejan Grabić si želi, da bi se njegovi varovanci po porazu ob Kamniški Bistrici hitro pobrali, napovedal je tudi nekatere spremembe v začetni postavi.

Bravo je na začetku sezone Olimpijo odpravil z 2:0, zadela sta Sandi Ogrinec in Vanja Drkušić, ki sta v januarju že zapustila Šiškarje.

Zmaji po točki proti Kopru niso bili ne zadovoljni ne razočarani. Olimpija se nekako še išče, kar je glede na vse spremembe nekako tudi razumljivo. A vemo, kako je v Ljubljani, edini cilj je in mora biti naslov, za to pa bodo zmaji morali hitro začeti serijsko zmagovati. Mestni derbi je odlična priložnost, da zeleno-beli dokažejo, kdo je gospodar prestolnice, hkrati pa pošljejo močno sporočilo tudi ekipama, ki sta povsem na vrhu lestvice.

Če zmagajo tudi na tej …

Koprčani so kljub ne povsem suverenem startu v drugi del sezone še vedno kandidati za državni naslov. Tekma z Mariborom pa bo odličen test, ali lahko v tej tekmi ostanejo tudi ob prehodu proti sklepnemu delu sezone. Na Bonifiki se obeta krasna nogometna predstava, Koprčani pa vanjo vstopajo precej zdesetkani, trepetajo predvsem o usodi Žana Žužka. Steber obrambe kanarčkov je moral na tekmi proti Olimpiji predčasno z igrišča.

Koper je z golom Bručića in po avtogolu Mitrovića dobil prvo medsebojno tekmo na slovenski Obali (2:0).

Če Maribor dobi obračun v Kopru, bodo njegove delnice v boju za državni naslov zares močno narasle. Radovan Karanović se zaveda, da je pred njegovimi varovanci zahteven preizkus, a nekako se zdi, da vijolice vanj vstopajo zelo mirno in prepričano vase. Ognjen Mudrinski kot po tekočem traku rešeta nasprotnikove mreže in ko ima ekipa tako razpoloženega napadalca, potem je marsikaj lažje. Maribor na Bonifiko prihaja v vlogi favorita.