Tabor (p)ostaja nočna mora Maribora

Prva liga 26. Sep 202017:22 > 17:30
NK Tabor Sežana

Uvodna tekma petega kroga državnega prvenstva med Tabor Sežano in Mariborom je postregla z zanimivo predstavo, ki so jo na koncu s 3:1 dobili Kraševci in nekdanjemu trenerju Mauru Camoranesiju povzročili dodatne skrbi.

Tabor Sežana se je s tretjo zaporedno domačo zmago proti Mariboru (v minuli sezoni so Kraževci oba obračuna dobili s 4:1) in tudi skupno tretjo v letošnji sezoni vsaj za en dan zavihteli na drugo mesto prvenstvene lestvice. Vijoličasti po prvem porazu, ki bo poskrbel za dodatne skrbi v Ljudskem vrtu, ostajajo pri osmih točkah.

Tabor je imel v prvem polčasu terensko premoč (posest žoge 57:43, streli v okvir vrat 3:2) in jo unovčil z enim zdetkom. Djalo Balde je po prodru po levi strani s povratno žogo zaposlil Marka Krivičića, ki je z diagonalnim strelom mojstrsko premagal nemočega Ažbeta Juga. Tudi v drugem polčasu so bili domači bolj nevarni in v 66. minuti je Christos Rovas po protinapadu povišal na 2:0.

Maribor je v 69. minuti uspel znižati zaostanek prek Roka Kronavetra, ki je v igro skupaj z Marcosom Tavaresom prišel s klopi. Če je Mauro Camoranesi po zadetku izkušenega vezista pomislil, da se bo ob povratku v Sežano vendarle izognil porazu, je njegove upe samo štiri minute kasneje pokopal Mihael Briški, ki je v polno meril po podaji iz kota. Že v naslednji akciji je Kronaveter stresel okvir domačih vrat, v zaključku pa so gostje neuspešno lovili zaostanek.

Gorica je ob debiju novega trenerja Gordana Petrića v derbiju z dna lestvice z 2:0 odpravila Aluminij. V 20. minuti je za vodstvo domačih zadel Luka Volarič, zmago pa je v 92. minuti z golom s sredine igrišča odločil Semir Smajlagić, ki je zatresel prazna vrata, saj je vratar Aluminija Janželpič zapustil svoja vrata.