Domžale zlahka čez Triglav, do zmage tudi Gorica

Prva liga 9. Sep 201720:04 > 20:18
NK Domžale/Twitter

S sobotnima tekmama se je nadaljeval 8. krog Prve lige Telekom Slovenije. Domžale so pred svojimi navijači s 6:1 ponižale Triglav, Gorica pa je v Dravogradu dobila primorski derbi z Ankaranom (2:0).

Najboljši posameznik na obračunu med Domžalami in Triglavom je bil Lovro Bizjak, ki je za vodstvo gostiteljev poskrbel že v 11. minuti. Sledil je sicer hiter odgovor Triglavanov, ki so v 22. minuti iz enajstemtrovke izenačili preko Mateja Poplatnika, to pa je bilo tudi vse kar so prikazali bordo rdeči.

Že v 23. minuti so imele enajstmetrovko na voljo tudi Domžale, uspešno jo je izvedel Senijad Ibričić, na 3:1 pa je v 38. minuti z volejem povišal Bizjak.

Gostitelji so v nadaljevanju dosegli še tri zadetke. Najprej je v 75. minuti žogo v lastno mrežo preusmeril Luka Majcen, le nekaj minut kasneje pa je na 5:1 povišal Gaber Dobrovoljc. Končni izid je po podaji slednjega postavil Rubin Hebaj.

Ankaran še naprej ostaja brez zmage

V Dravogradu smo videli prvi letošnji primorski derbi v PLTS. Maloštevilčni gledalci so v prvem delu videli prevlado gostov, ki so bili nevarnejši predvsem v uvodnih minutah, ko je imel vratar Ankarana Primož Bužan ogromno dela.

Novogoričani so do vodilnega zadetka prišli v 12. minuti, ko je podajo Matije Škarabota izkoristil Bede Osuji. Osuji bi lahko že štiri minute kasneje podvojil prednost svoje ekipe, a je bil zmagovalec ob njunem soočenju vratar Bužan. Le minuto zatem je sledil trenutek srečanja, ko je z več kot 20 metrov za 2:0 zadel Rifet Kapić.

Ankaran je v nadaljevanju poskušal v napadu, a so Novogoričani brez večjih težav zadržali lepo prednost in se razveselili četrte zmage v letošnji sezoni.