Mura z zmago na Ptuju utrdila vodstvo

Prva liga 5. Nov 201717:01 > 17:15
NŠ Mura

Nogometaši Mure so v 14. krogu 2. SNL v gosteh s 3:2 ugnali ptujsko Dravo in se s tem utrdili pri vrhu razpredelnice 2. SNL. V zadnjih dvajsetih minutah srečanja so nadoknadili zaostanek 1:2.

Na derbiju kroga, ki ga je gostil športni park na Ptuju, gledalci v prvem polčasu niso videli golov, so pa ti zato toliko bolj padali v drugem delu srečanja. V 48. minuti je za domače zadel Ignacio Cuffaro. Za Prekmurce je v 60. minuti v polno meril RokSirk, LukaPetek pa je Dravo v 71. minuti spet povedel v vodstvo.

Vodilna ekipa 2. SNL se točkam ni odrekla in tako so v zaključku srečanja močno pritisnili proti vratom Drave, kar se jim je obrestovalo. Že v 73. je izenačil Luka Bobičanec, pet minut kasneje pa je končni izid z novim golom postavil Sirk.

Po odigranem 14. krogu ima Mura na prvem mestu 35 točk, najbližja zasledovalka Nafta zaostaja za 6 točk, tretje Radomlje pa so pri 28-tih.