Druga tekma, prvi remi Olimpije

Prva liga 30. Jun 201821:04 > 21:16
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so v Brežicah odigrali drugo pripravljalno tekmo. Po zmagi na prvi, ko so bili s 4:0 boljši od Šampiona iz Celja, so se tokrat pomerili s hrvaškim prvoligašem Lokomotivo iz Zagreba. Dogovor med trenerjema je bil takšen, da je bil prvi del tekme dolg 60 minut, drugi pa 45.

Po prvem so bili rezultatsko uspešnejši nogometaši iz Zagreba, ki so po protinapadu zadeli v 34. minuti, uspešen je bil Musa. Ljubljančani so bili več pri žogi, najlepšo priložnost v prvem delu igre pa so zapravili prav nekaj trenutkov pred prejetim golom, ko je podajo Vombergarja želel v gol pretvoriti Savić, a je streljal preveč po sredini gola. Z razdalje sta poskušala še Kronaveter in Miškić, oba premalo natančno. Trener Ilija Stolica je prvič priložnost ponudil obema zadnjima novincema Marku Putinčaninu, ki je začel tekmo, in Harisu Kadriću, ki je v igro vstopil 15 minut pred koncem prvega dela.

V drugem polčasu je trener Olimpije povsem premešal enajsterico, še naprej pa so bili zmaji tisti, ki so narekovali tempo igre. Do izenačujočega zadetka so prišli v 78. minuti, ko je Kobiljar žogo sprejel v kazenskem prostoru Lokomotive, eden izmed zagrebških branilcev ga je na nedovoljen način zaustavil in sodnik je dosodil enajstmetrovko. Zanesljiv izvajalec je bil Kaludjerović. Pred koncem tekme smo videli še dva gola. Najprej je Jakić z razdalje premagal mladega Mrežarja, ki je dobil priložnost ob koncu tekme, zmaji pa so izenačili že v naslednjem napadu. Boateng je poskusil s predložkom, zadel v roko branilca Lokomotive in Olimpija je dobila še drugo enajstmetrovko. Tudi v drugo je k žogi pristopil Kaludjerović, z močnim strelom je premagal vratarja gostov in postavil končni rezultat tekme.

S tem so zmaji zaključili s pripravami v Čatežu. Sledi prost dan, nato pa zadnjih 10 dni priprav za začetek kvalifikacij za ligo prvakov.