Olimpija komaj do zmage proti Borcu

Prva liga 19. Feb 201918:57 > 19:04
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši ljubjanske Olimpije so na zadnji pripravljalni tekmi na Žaku s 3:2 ugnali nogometaše Borca iz Banjaluke.

Zmaji so proti Borcu nastopili v nekoliko okrnjeni zasedbi, saj so manjkali Vidmar, Kronaveter, Gorenc in Brkić. To se na igrišču ni poznalo, saj so bili njihovi soigralci občutno močnejši od tekmecev, suvereni na igrišču, nizali priložnosti in po manj kot 30 minutah vodili s tremi goli prednosti.

Glavni trener Robert Pevnik je nato v drugem polčasu priložnost ponudil še preostalim 15 rezervistom, ki so tekmo uspešno pripeljali h koncu.

Olimpija je od prve minute zagospodarila na igrišču in nizala priložnosti. Na prvi gol je čakala le osem minut, ko sta akcijo začela Stefan Savić in Asmir Suljić, slednjega je obramba Borca ustavila s prekrškom, sodnik je pustil prednost, to pa je izkoristil Jucie Lupeta in dosegel prvi gol na tekmi.

Aktualni slovenski državni in pokalni prvaki so po sedmih minutah nadaljevanja vodili z dvema goloma razlike. Akcijo je na levi strani začel Dino Štiglec, ki je podal v kazenski prostor, žogo pa je pričakal Savić in jo poslal mimo vratarja.

Na 3:0 je v 27. minuti povišal Marko Putinčanin, ki je preigraval na robu kazenskega prostora, se prebil do odbite žoge in jo kasneje iz bližine poslal v mrežo za izid polčasa.

Domači trener Pevnik je ob premoru na igrišče poslal 11 novih varovancev, tekmo so nadaljevali Sekulić, Gasser, Burin, Jurčević, Bagnack, Cekici, Jakupovič, Kapun, Kregar, Kurež in Lukanović.

Obračun je bil po odhodu Olimpijinih nosilcev bolj enakovreden in tudi po 70 minutah je bil rezultat 3:0, dvoboj pa se je takrat še dodatno nagnil na stran zmajev, saj je Borac zaradi grobega štarta ostal le z deseterico mož na igrišču.

Pri Ljubljančanih so v nadaljevanju v igro vstopili še štirje igralci, novinca Andrejašič in Alić ter mladinca Petrović in Kadrić.

Ob koncu tekme so imeli več od igre gostje, ki so v zadnjih desetih minutah dosegli dva gola in se povsem približali ljubljančanom, ki so na koncu slavili s 3:2.