Celje razbilo Rudar, tekma v Krškem prekinjena

Prva liga 19. Nov 201617:03 > 17:37
NK Celje/Damir Mrkonjić

V zgodnjem popoldanskem obračunu je v 17. krogu Prve Lige Celje razbilo sosede iz Velenje, dve uri kasneje pa je bila tekma med Krškim in Koprom zaradi razmočenega igrišča pri rezultatu 0:0 prekinjena v 61. minuti.

Celjani so Velenjčanom nasuli kar štiri gole, dobro je bil razpoložen predvsem Dalibor Volaš, ki je dosegel prvi in zadnji gol na tekmi ter s tem poskrbel, da se je njegova ekipa po dveh zaporednih porazih vendarle veselila zmage.

Tekma je bila trda, težko in razmočeno igrišče ni dovoljevalo veliko priložnosti. Edini gol v prvem polčasu so gledalci videli v 34. minuti, ko je Volaš izkoristil lepo podajo Piška in z elegantnim lobom premagal Mateja Radana. Celjani so drugi polčas odprli izjemno, najprej prek Cvijanovića zapravili sijajno priložnost, v 54. minuti pa vendarle povišali svojo prednost. V kazenskem prostoru Rudarja je Kašnik igral z roko, enajstmetrovko pa je v zadetek pretvoril Lovre Čirjak. Da je bila zmaga nad lokalnim rivalom še toliko slajša, sta do konca tekme poskrbela Pungaršek in Volaš, ki je tudi postavil končni rezultat tekme.

CELJE – RUDAR 4:0 (1:0) (Volaš 34., 83., Čirjak 56./11-m, Pungaršek 58.)

Celje: Kotnik, Kous, Džinić, Hadžić, Travner , J. Pišek, Pungaršek, Cvijanović (od 83. Hadžić), Podlogar, Čirjak (od 88. Požeg Vancaš), Volaš (od 87. Rahmanović).

Rudar: Radan, Iharos, Grgić , Kašnik , Mužek, Bolha, Babić , Vručina (od 70. Lotrič), Glavina (od 82. Bokalić), Trifković, Mary (od 78. Billong).

Tekmo v Krškem je sodnik Mitja Žganec zaradi razmočenega igrišča prekinil v 61. minuti tekme. Do takrat gledalci niso videli zadetkov, pravila pa velevajo, da morata biti odigrani dve tretjini tekme, potem pa sodnik obračun lahko predčasno konča.

KRŠKO – LUKA KOPER 0:0 (0:0) – prekinjeno v 61. minuti

Krško: Zalokar, Pušaver, Vuklišević, Krajcer, Šturm, Kramarič, Špiler, Kovačič, Bučar, Dangubić, Haljeta.

Koper: Antolović, Andrejašič, Datković, Sikošek, Teijo, Biljan, Kokorović, Pranjić, Pučko, Park, Pekuson