Olimpija proti Rudarju zapravila nemogoče in remizirala

Prva liga 7. Apr 201918:21 > 19:03
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so pred domačimi gledalci samo remizirali z Rudarjem s 3:3. Ljubljančani so sicer večji del tekme vodili z dvema zadetkoma prednosti, a na koncu vseeno zmago izpustili iz rok.

V Stožicah so gledalci sicer prišli na svoj račun, saj so videli šest zadetkov in kopico zapravljenih priložnosti. Na koncu pa so seveda domači igrišče zapuščali sklonjenih glav, saj so povsem nepričakovano izgubili dve točki proti Rudarju.

Zmaji so sicer odlično odprli tekmo, saj so povedli že v šesti minuti, ko je svoj prvi gol v zeleno-belem dresu dosegel Rok Kidrič po podaji Stefana Saviča. Čez nekaj minut so gostje že imeli na voljo priložnost za izenačenje, a je Dominik Radič zapravil enajstmetrovko. V 19. minuti pa je isto darilo na drugi strani izkoristil Rok Kronaveter. Radič je za goste zapravil še nekaj lepih priložnost. Domači pa so na odmor odšli s prednostjo 2:0.

V drugem polčasu je Milan Tučič zelo hitro znižal na 2:1, vendar so tudi domači odgovorili v 67. minuti in preko Kidriča povedli z dvema zadetkoma prednosti in zdelo se je, da je zmagovalec že odločen.

Vendar s tem se ni strinjal Tučič, ki je v 69. minuti svoji ekipi znova vlil nekaj upanja. Isti igralec pa je s hattrickom poskrbel za izenačenje v 78. minuti in na koncu zelo veliko in pomembno točko za Rudar.

Olimpija je s točko svoj zaostanek povečala za Mariborom na -10.