Olimpija nemočnemu Rudarju zavezala kravato

Prva liga 19. Okt 201918:41 > 18:43
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije tudi po 14. krogu PLTS ostajajo na vrhu lestvice. Zmaji so mrežo zadnjeuvrščenega Rudarja zatresli kar šestkrat, medtem ko gostje iz Velenja (še vedno so brez zmage) niti enkrat niso neposredno merili proti vratom Nejca Vidmarja.

Velenjčani so pred mesecem dni v pokalnem tekmovanju šokirali Ljubljančane, tokrat pa Stožice zapuščali potoločeni do tal in s šestimi zadetki v svoji mreži. Dovolj o dogajanju na zelenici povejo osnovni statistični podatki, ki so bili vsi močno na strani Olimpije: posest žoge 65:35, streli 27:2, v okvir vrat 12:0.

Zmaji, ki jih je tokrat namesto kaznovanega Safeta Hadžića vodil njegov pomočnik Nikica Milenković, so prednost pred Mariborom (v nedeljo gostuje v Sežani) povišali na pet točk.

Domači so od prve minut pritisnili na vrata gostov. Ante Vukušić in Stefan Savić sta v tretji minuti v eni akciji dvakrat strsla prečko, Tomaž Stopajnik pa je prvič klonil v peti minuti, ko se je med strelce že ob svojem debiju za Olimpijo vpisal Bojan Knežević. V 13. in 21. minuti je zadel Ante Vukušić, srečanje pa je bilo dokončno odločeno 32. minuti, ko se je med strelce vpisal tudi Eric Boakye.

V 65. minuti je Stefan Savić preigral dva branilca gostov in zadel za 5:0, zadnji žebelj v krsto nemočnih gostov pa je v 89. minuti iz prostega strela postavil Endri Čekiči.

Uvodna tekma 14. kroga PLTS med Muro in Triglavom se je končala brez zmagovalca (2:2). Gostje so povedli že v 7. minuti, ko je zadel Luka Majcen, domači so se izenačenja veselili šele v 75. minuti prek Fejsala Mulića. Samo pet minut kasneje so gostje znova vodili. Po hitrem protinapadu je Majcen našel osamljenega Davida Tijanića, ki je premagal Matka Obradovića. Končni izid je v 91. minuti iz bele točke postavil Amadej Maroša, pred tem je vratar Jalen Arko podrl Andrijo Bubnjaro.

Na zadnji sobotni tekmi 14. kroga so Celjani po preobratu doma premagali Domžale. Ravbarji so povedli z zadetkom Slobodana Vuka v 21. minuti, za preobrat pa sta v 37. oziroma 71. minuti poskrbela Mitja Lotrič in Luka Kerin.