Hadžić: Zaslužena zmaga, Rudar je v resnih težavah

Prva liga 20. Okt 201910:28 > 10:33
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije s 6:0 odpihnili velenjski Rudar. Zmaji so tekmo odločili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 4:0. Trener Olimpije Safet Hadžić, ki je tekmo zaradi kazni spremljal s tribune, je bil zadovoljen s predstavo svojih fantov.

Zasluženo smo zmagali. Mislim, da je Rudar v resnih težavah in da to ni bila realna podoba ekipe. Mi bi lahko bili še hitrejši in bili bolj agresivni, vendar pa smo hitro dosegli gole in v nadaljevanju je bilo veliko igre s podajami,” je uvodoma pojasnil Hadžić in dodal: “Ko je ekipa dobra in je pozitivna atmosfera, Olimpije ni težko voditi. Verjamem v svoj trenerski štab, igralci so zreli, pred tekmo vedo vse in mi enostavno igramo svoj stil igre. Tekma z Aluminijem bo povsem drugačna, to bo težka tekma.

Na sobotni tekmi je v dresu Olimpije debitiral vezist Bojan Knežević, ki je zadel že po manj kot petih minutah. O svoji premierni predstavi v Stožicah je po tekmi povedal: “Najpomembnejše je to, da smo zmagali, in pred nami so še tri zelo pomembne tekme, a lepo je bilo zabiti gol. Ekipa je bila zelo motivirana po pokalnem porazu, danes smo pokazali, da smo občutno boljša ekipa. Nisem še na optimalni ravni, predvsem potrebujem kontinuiteto tekem. Pred nami je še sedem tekem v jesenskem delu in nato priprave, tako da pričakujem, da bom v drugi polovici sezone povsem pripravljen.

Olimpija bo s sobotno zmago ostala na vrhu PLTS, v 15. krogu pa jo čaka obračun z Aluminijem.