Nafta tudi v drugo boljša od Rudarja

Prva liga 30. Okt 201923:58 > 31. Okt 2019 0:08
NK Nafta

Nogometaši Nafte so bili po zmagi na prvem srečanju 1/4 finala Pokala NZS proti Rudarju, od knapov boljši tudi na povratnem srečanju v Velenju. Po zadetkih Rebernika in Pakuja so Ob jezeru slavili z 2:0, skupno pa so se 4:1 uvrstili med štiri najboljše v pokalnem tekmovanju za sezono 2019/2020.

Nafta je v Velenje pripotovala s prednostjo z 2:1, Rudar pa jo je doma pričakal z doseženim zadetkom v gosteh. Bolje so srečanje začeli Prekmurci, ki so preko Rebernika v 27. minuti povedli z 1:0. Do konca prvega polčasa se izid ni več spremenil. V drugem delu igre bi morali Velenjčani dvakrat zadeti za podaljšek, zadetka pa nismo videli vse do sodniškega dodatka, ko je Paku zadel za 2:0 in razrešil vprašanje zmagovalca ter tudi potnika med 4 najboljše v pokalnem tekmovanju za to sezono. Rudar se je poslovil, Nafta nadaljuje pokalno pot.

Po Radomljah in Aluminiju je Nafta tretji potnik v 1/2 finale Pokala Nogometne zveze Slovenije za letošnjo sezono.